Igor Matovič má aj vo svete povesť veselého premiéra, ktorý je častokrát veľmi otvorený, priamy a dvakrát nedbá na spoločenské konsenzy. Potvrdilo sa to aj na návšteve francúzskeho prezidenta Macrona.

Ešte v lietadle priznal Slovákom, že ho pred služobnou cestou ostrihala, predseda vlády bol z jej práce viac ako nadšený. Stretnutie prebehlo bez väčších trapasov, o ten najväčší sa postarali administrátori facebookovej stránky Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) 😀

„Obaja sme zástancami európskej stratégie, testovania – a tu chcem pochváliť všetko úsilie, ktoré ste dokázali vyvinúť v počiatočnom štádiu krízy,“ vysvetľoval počas spoločnej tlačovej konferencie Macron.

 „Jedna vec je, že som pred voľbami na juhu Francúzska sľúbil, že budeme chcieť Slovensko bez korupcie,“ spomínal Matovič na to, ako s Hegerom a Krajčím kampaňovali aj vo Francúzsku.

Pred Macronom spomenul aj vtipný príbeh so svojou dcérou Klárkou: „Moja mladšia dcérka mi hovorí, že taký vlasatý nemôžeš ísť. Ja jej vravím, že Klárka je lockdown a kaderníctva sú zatvorené. Klárka mi hovorí, že ja ťa ostrihám. Takže, toto je jej dielo,“ konštatoval. Macrona táto príhoda pobavila aj zaskočila a povedal, že Matovičovi „ďakuje za jednoduchosť a priamu povahu“.

Foto/Zdroj/Video: Facebook/ Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti