Marcel Slávik a jeho Združenie domových samospráv už nebudú vstupovať do správnych konaní. Informoval o tom Richarda Sulíka, ktorý na neho podal trestné oznámenie, že nezmyselnými požiadavkami a podmienkami zdržiaval proces výstavby a spôsoboval problémy developerom.

Slávik to zdôvodnil masívnou mediálnou antikampaňou, v pondelok o tom informoval rezort hospodárstva. Podľa šéfa rezortu Slávik vstupuje do stavebných konaní a blokuje stavby, kým nedostane sponzorské pre svoje združenie. “Napísal mi, že už prestane dávať tie nezmyselné podnety, ktoré stovkám stavebníkov komplikujú život,” vyjadril sa minister hospodárstva Richard Sulík.

“Som rád, že mi takýto mail napísal. Vnímam to ako prvý pozitívny signál, no uvidíme, či to nezostane len na papieri,” uviedol minister. Na konanie združenia poukazoval už dlhšie, pretože podľa rezortu postihuje skoro celú spoločnosť tým, že brzdí investície, vznik nových pracovných miest, alebo renováciu kultúrnych pamiatok. “Chcem odkázať všetkým poctivým podnikateľom, ak ešte budú mať problémy, nech mi pokojne napíšu na známu adresu vtaci@mhsr.sk,” dodal Richard Sulík.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/Richard Sulík