Pamätník pre veteránov v Arizone bol postavený na počesť obetiam ozbrojených síl Spojených štátov. Je však “neúplný” 364 dní v roku. Aby ste videli jeho plnú krásu, musíte tam byť v presný deň a presný čas. A musí tam byť aj slnko!

 

Pamätník sa v plnej kráse odhalí každý rok o 11:11 dňa 11.novembra, kedy Amerika oslavuje Deň veteránov a vzdáva im tak hold za služby, ktoré poskytli svojej krajine. Presne o 11:11 prejdú slnečné lúče elipsami piatich pilierov a vytvoria na zemi nádhernú slnečnú mozaiku Štátneho znaku Spojených štátov.

Päť pilierov predstavuje jednotu piatich odvetví armády Spojených štátov, ktoré slúžia spoločne. Patria medzi ne Armáda Spojených štátov, Námorný zbor USA, Námorníctvo Spojených štátov amerických, Letecké sily Spojených štátov a Pobrežná stráž Spojených štátov. Sú na pilieroch rozložené podľa veľkosti s príslušnou vojenskou pečaťou.

Zdroj/Foto: boredpanda.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

IvanaG
Niekedy je milá, inokedy sarkastická, no zaručene vždy usmiata a ukecaná. Ivana si rada robí srandu zo všetkého (hlavne zo seba) a rada trávi čas s rovnako "chytenými" ľuďmi.