Keď do nitrianskej nemocnice už vo veľmi zlom prišiel muž z Nových Zámkov, ktorý má novú, dosiaľ neidentifikovanú mutáciu koronavírusu, mnohí sa pýtali, ako sa niečo také mohlo stať a kde k nákaze prišiel.

Odpoveď je jednoduchá – muž sa vrátil z egyptského letoviska Hurghada, kde bol údajne na pracovnej ceste. Čo je ale horšie, cez hranice mal prejsť bez akejkoľvek kontroly a dokonca nemal podstúpiť ani vôbec žiadnu karanténu!

Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že pacient sa stretol len s minimom ľudí a všetci pasažieri letu, ktorým Slovák letel, sú už v izolácii. Podľa ministra Krajčího urobili chybu už egyptské aerolinky: Podľa všetkého sa necítil dobre, už keď šiel do lietadla, to je problém tej egyptskej aerolinky, to sa nemalo stať a bol už chorý, keď prišiel.” 

Odborníci tvrdia, že jeho mutácia je pravdepodobne obávaná juhoafrická mutácia, istí si však budú až dnes v neskorších hodinách, keď dorazia výsledky zo zahraničia.

“Určite by som chcel, aby vláda okamžite uzavrela hranice a zabezpečila prísne kontroly. Tiež by bolo dobré zastaviť aj leteckú dopravu. Ak tento typ mutácie neustrážime, tak to bude mať fatálne následky,” vyjadril sa lekár Peter Visolajský, podľa ktorého by sa prítomnosť juhoafrickej mutácie okamžite odrazila na omnoho vyššom počte nakazených a preplnených nemocniciach.

S tými máme problém už teraz. Nitrianska nemocnica dokonca zavádza prísnejšie opatrenia, keďže väčšina nakazených Slovákov má britskú mutáciu koronavírusu.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, SME