Dnes už známa podnikateľka Nela Slováková sa do povedomia verejnosti dostala v roku 2012, keď účinkovala v šou Hotel Paradise. Od tých čias sa objavuje v médiách pravidelne, najmä v poslednej dobe z toho však zrejme nie je veľmi nadšená. Odkedy totiž začala v počiatkoch pandémie koronavírusu podnikať s rúškami a dezinfekciami, pre nezrovnalosti v tejto činnosti sa na ňu valí vlna kritiky, ktorá jej nemieni odpustiť nič. Ani prastaré a takmer zabudnuté hriechy.

Od istých čias nie je Nela Slováková len známe meno, ale pre niekoho aj obrovská kauza. Za účelom, aby sa na podnikateľku nazbieralo čo najviac negatívnej kritiky, dokonca vznikla Instagramová stránka s názvom Hlena.Slevakova, na ktorej sa zhromažďujú nielen nespokojní zákazníci, ale aj neprajníci blonďavej hviezdičky.

Populárny komentár Lukáša Kimličku zo včerajška, ktorým obraňuje nielen tenistku Dominiku Cibulkovú, ale celkovo všetky kvôli postave ponižované ženy, si všimla aj Nela Slováková. Rozhodla sa ho zdieľať na svojom Instagrame ako inšpiráciu, ale aj ako obranu proti útokom na jej osobu.

Odkedy stránka jestvuje, vyplávalo na povrch viacero Slovákovej škandálov od jej údajnej závislosti na drogách, ktoré vraj vymieňa za intímne služby, až po výpoveď jej expartnera Martina Baláža. Ten ju obviňuje z nevery a spochybňuje jej súčasný vzťah so známym hokejistom. Akoby to nestačilo, objavili sa aj špekulácie, že Slováková sa pokúšala sabotovať biznis svojej kamarátky Zuzany Plačkovej, ktorá taktiež sprostredkúva predaj rúšok.

Fotografia z februára tohto roku. Plačková bola Slovákovej oporou viac, než jej partner Lukáš Kozák, ktorý sa ani nedostavil na oslavu jej narodenín. Na fotografii je štvrtá zľava.

Vzťah medzi hviezdami Hotela Paradise je podľa posledných správ mierne napätý a zdá sa, že tomu tak nie je prvý raz. Hoci ešte pred časom boli spolu Plačková a Slováková na výlete (ktorý pre Nelu neskončil práve šťastne) a dokonca spolu oslávili blondínkine narodeniny, Zuzana Plačková po početných otázkach, ktoré o Nele dostala, naposledy okomentovala „kamarátkine” aktivity veľavravnými slovami: Je mi to jedno, to, čo robí, je jej vec a mňa nezaujíma… Urobte si názor sami.”

Keďže povesť Slovákovej zostala po posledných týždňoch značne pošramotená, na dlhý čas vypla na svojom slávnom Instagrame možnosť komentárov a teraz sa snaží len veľmi pomaly a postupne naprávať, čo sa ešte napraviť dá.

Jednou z vecí, ktoré dnes spomenula, je incident z roku 2013, ktorý po dlhom čase ktosi vytiahol na svetlo. V tom čase sa konala súťaž Superstar, v ktorej porote sedela mladá speváčka Ewa Farna. A práve na tú mala Slováková z dosiaľ neznámych dôvodov ťažké srdce.

„Ewa Farna je najväčšia hanba SuperStar. Z malého, skromného a milého dieťaťa vyrástlo niečo odporné, nevskusné, tučné, namyslené a arogantné!,” cítila vtedy potrebu vyjadriť sa Slováková a vôbec si pritom nekládla servítku pred ústa. „Ponižuje ľudí a chce sa hrať na Luciu Bílú, aj keď na to vôbec nemá. Zráža ego mladým spevákom, ktorí nabrali odvahu ísť do takého formátu, akým je SuperStar!”

Akoby to nestačilo, Nela Farnej nepriamo popriala aj škaredý kariérny pád: „Verím, že vďaka jej správaniu v tejto speváckej súťaži stratila väčšinu svojich fanúšikov. Ja sa na tú súťaž nepozerám len kvôli nej, pretože by som inak musela rozbiť svoj obrovský televízor a to naozaj nechcem.”

Ewa Farna v časoch, keď bola porotkyňou Superstar.

Zdá sa, že Ewa Farna nebola v roku 2013 jedinou osobou, s ktorou mala Slováková zlé vzťahy. Na obranu mladej speváčka sa totiž v tom čase nepostavil nik iný, ako samotná Plačková, ktorá už vo svojom tradičnom „čo na srdci, to na jazyku”, nezamlčala vôbec nič:

Tá sku**ená Nela Slováková by sa mala nad sebou zamyslieť, pretože v živote nedokázala nič bez toho, aby roztiahla nohy. Mala by si uvedomiť, aká je sprostá a na koho vlastne začala útočiť. Ewa je podľa mňa skvelá speváčka a tá trápna Slováková sa chce zrejme len mediálne zviditeľniť. Nech sa najskôr pozrie na seba a až potom útočí na Ewu Farnu, ktorá je úspešná od svojich trinástich rokov!”

Nela Slováková v časoch Hotela Paradise (2012).

Zuzana v roku 2012. Spoločnú fotku Slovákovej a Plačkovej zo šou Hotel Paradise nájdete >>> TU <<<!

Slováková považovala celý tento incident za zapadnutý prachom, našli sa však ľudia, ktorí jej ho odmietli len tak odpustiť. Podnikateľke tak nezostalo nič iné, len sa v rámci naprávania starých chýb Farnej verejne ospravedlniť.

„Čo sa týka nejakého komentára k Ewe Farnej z roku 2013, tak sa týmto ospravedlňujem, ale bola som mladá, hlúpa a vôbec nevidím dôvod, prečo by sa to teraz malo vyťahovať, ale ono sa to asi niekomu hodí, tak nech sa páči,” povedala Slováková vo videu, v ktorom pôvodne komentovala istý negatívny príspevok. Rýchlo však dodala, že sa vyhýba vysvetľovaniu zlých vecí, pretože sa chce sústrediť len na tie pozitívne.

Nela zamerala svoje vysvetľovanie najprv na tento príspevok, v ktorom sa nespokojná zákazníčka negatívne vyjadruje k jej osobe. Tvrdí ale, že inak sa snaží podobné správy ignorovať.

„Každopádne, prvotný impulz k ohováraniu z mojej strany nikdy nešiel – až na nejaké drobné výnimky, kedy to bola ale asi skôr len sebaobrana alebo obrana mojej značky,” vyviňovala sa ďalej Slováková.

„Ešte by som zabudla zmieniť poslednú vec, a to je moje vyjadrenie z roku 2013 smerom na Ewu Farnu,” začala Nela v ďalšom videu, akoby zabudla, že sa za tú istú vec z minulosti ospravedlnila už pred niekoľkými minútami. Tentokrát však už zvolila trochu ostrejší tón. „Viacmenej sa jej týmto ospravedlňujem, pretože moje vyjadrenie bolo vtedy hlúpe, mladistvé a nevyberavé. Ale mám pocit, že teraz je rok 2020. Takže niekto akože zaspal z roku 2013,” zakončila a naostatok do kamery koketne mrkla.

Celé ospravedlnenie si môžete pozrieť v priloženom videu:

Zdroj: Aktuality.sk, Instagram/nelaslovakova | Foto: Facebook/hotelparadisetvjoj, Instagram/ewa_farna93, nelaslovakova, queen.plackova