Olympijské heslo „Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa.“ je motto viacerých súčažiacich, ktorýh šance na zisk cenného kovu sú rovnako pravdepodobné ako tsunami na Slovensku. Väčšie šance nemá ani 20-ročný Fatih Arda İpcioğlu reprezntujúci Turecko v skokoch na lyžiach!

 

Mladík sa poriadne nadrel na to, aby splnil olympijský limit a podmienky štartu v Kórejskej republike. Akékoľvek lepšie umiestnenie uňho nehrozí, veď ešte nikdy neprešiel ani cez kvalifikáciu na svetovom pohári a v prvej olympijskej skokanskej disciplíne, ktorou boly skoky zo stredného mostíka, skončil posledný.

Jeho cieľom ale nie je popredné umiestnenie, hoci by ho určite potešilo. V jeho prípade sa však nejedná ani o nijaký príbeh športovca po chorobe a ani bojovníka za práva zvierat či národnostných menších, akých sa v minulosti niekoľko hier zúčastnilo. Jeho sen je trochu sebecký. „Mojim snom je stretnúť Lindsey Vonnovú, urobiť si s ňou selfie by bolo skutočným splnením sna,“ prezradil novinárom mladý Turek na otázku, čo by ho motivovalo bojovať o účasť na hrách.

Pre informáciu, Lindsey Vonnová je 33-ročná reprezentantka USA a zŕoveň hviezda zjazdového lyžovania, ktorá okrem športových úspechov vyniká aj svojim vzhľadom, veď už niekoľkokrát sa umiestnila na popredných priečkach ankiet o najkrajšiu športovkyňu. Kto vie, či sa mladíkovi túžba o osobnom stretnutí sa s jeho platonickou láskou naplní.

Zdroj/Nova.cz: Twitter, nova.cz

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.