Nekonečný príbeh! Koaličná kríza neprišla ani po takmer mesiaci k žiadnemu verdiktu, či kompromisu. Igor Matovič a Richard Sulík si k sebe cestu nenájdu už asi nikdy. Kríza, demisie, žiadne kompromisy, toto sú asi najčastejšie spojenia vlády za uplynulé dni a zdá sa, že ešte to pár dni (týždňov) potrvá. 

SaS má len jednu požiadavku – odchod Igor Matoviča z postu premiéra! „Nie je pravda, že dôvodom nedohody sú stále nové a nové požiadavky SaS, SaS má požiadavku len jednu  jedinú – odchod Igora Matoviča z vlády. Rovnako nie je pravda, že by dohoda viazla na mojom „egu“, keďže som už z vlády odišiel a dal sľub, že sa do nej nevrátim, ak vládu opustí Igor Matovič. Ako je známe, svoje slovo vždy dodržím,“ tvrdí predseda SaS Richard Sulík.

Matovič požiadavku od SaS poňal po svojom, z postu premiéra by bol ochotný odstúpiť, ale však na inú fuknkciu, akou je vicepremiér. „Presun Igora Matoviča zo stoličky premiéra na stoličku vicepremiéra nového vymysleného ministerstva je ako z dažďa pod odkvap. Je zrejmé, že Matovič pri svojej nástojčivej povahe a z dôvodu, že naďalej ostáva šéfom OĽaNO, bude novému premiérovi zasahovať do jeho práce a v podstate naďalej bude manažovať chod vlády,“ skonštatoval predseda SaS Richard Sulík.

SaS sa preto zhodla len na jednom, premiérovi nejde o kompromis, ale o čistú pomstu!

 

Zdroj: Facebook/stranasas Foto: Instagram/igor.matovis.olano, richard silik