Minister zdravotníctva Marek Krajčí si za svoju vyhlášku, podľa ktorej počatie po 40. roku veku ženy už nemá byť zdravotným problémom, na základe ktorého sa umelé prerušenie tehotenstva uhrádza z verejného zdravotného poistenia, zaslúžil poriadnu kritiku, dokonca padli slová o tom, aby odstúpil zo svojho postu.

Krajčího návrh sa dotkol aj Moniky Beňovej, ktorá mu posiela tvrdú dávku kritiky! „Považujem to za úplne absurdné, pretože ženy v tomto veku a so životnými skúsenosťami sa v tejto otázke rozhodujú veľmi zodpovedne. Keby radšej ministerstvo zdravotníctva upravilo vyhlášku tak, že všetky genetické testy budú preplácať zdravotné poisťovne, tak by to bolo určite lepšie riešenie,“ skonštatovala Beňová, ktorá Krajčího vyhlášku považuje za výsmech!

„To je také typické pokrytectvo týchto radikálnych klerikálov, ku ktorým minister zdravotníctva patrí,“ dodala. Sprísnenie interrupčnej legislatívy prirovnala k poľskému modelu a zákaz interrupčnej tabletky považuje za nehoráznosť! „Mal k téme vyjadrenie odborníkov, lekárov aj gynekológov, ktorí potvrdili, že tabletka je pre ženu omnoho menej škodlivá než chirurgický  zákrok. Nie je to totiž etická téma, ale odborná, skonštatovala na záver pohoršená Beňová!

Zdroj: pluska.sk | Foto: Instagram/monicabenova, marek_krajci_nrsr