Meno Milan Uhrík určite mnohí poznáte, keďže je to 36-ročný europoslanec za stranu Kotlebovci-ĽSNS. Hoci môžete byť voči tejto politickej strane akokoľvek zaujatý alebo jednoducho k nej môžete mať odpor, keďže pán Kotleba a aj ďalší mnohí členovia strany majú za sebou všelijakú minulosť, toto video musíte vidieť.

Pán Uhrík je podľa názoru stále viac ľudí oveľa lepším politikom ako Marián Kotleba, pričom mnohí sa neboja tvrdiť, že sa jedná o vôbec najlepšieho slovenského politika súčasnosti. Kto vie, možno si raz založí vlastnú úspešnú politickú stranu, ktorá by mohla hodnovernejšie niesť názov “Obyčajní ľudia” ako súčasné OĽANO. Uvidíme.

Každopádne, jeho najnovšie video, ktoré publikoval na svojej oficiálnej Facebookovej stránke, si okamžite získalo veľké množstvo pozitívnych ohlasov a za prvých 15 hodín ho zdieľalo už 4 tisíc ľudí! To je vskutku ohromné číslo, keďže sa k nemu dopracoval prakticky behom noci.

„na svadbách môže byť maximálne 30 ľudí, hlavne, že v bufete nr sr môže po zasadnutí bez problémov popíjať 150 poslancov bez rúšok.“

ING. MILAN UHRÍK

Takmer určite sa v ňom nájdete aj vy a vaše možné blížiace sa problémy. Možno aj váš zamestnávateľ začína mať finančné problémy. Možno aj vám hrozí prepustenie, možno ste už teraz bez práce. Alebo takto dopadne váš partner, rodičia, deti, susedia, hocikto. Samotní zamestnávatelia a menší podnikatelia sú v ohromných problémoch, ktoré sa budú vinou opatrení zrejme len prehlbovať. Profesionálnemu športu hrozí krach, podobne veľmi ťažké chvíle zažívajú umelci. No ako trefne povedal pán Uhrík, ide tu o všetkých ľudí okolo. Nejde totižto len o hercov, spevákov a športovcov. Okolo nich sa totižto pohybujú stovky iných zamestnancov (kameramani, režiséri, osvetľovači, tréneri, maséri, pokladníci, atď.). V problémoch budú všetky kluby, kde sa konávali koncerty a iné akcie, behom ktorých si dokázali na seba všetci zarobiť.

Už na jar sa predpokladalo, že na jeseň bude druhá vlna koronavírusu. Síce ešte predtým panovali obavy z letných mesiacov. Behom nich však bolo všetko relatívne v poriadku. Ako však začala jeseň, pochopiteľne ľudia začínajú byť chorí. Za každým bežným nachladnutím, chrípkou, ba i len za škriabaním v hrdle sa bude vidieť príznak korony. Podľa dostupných štatistík na internete si na Slovensku vezme každoročne život 500 či 700 ľudí, a teda takmer dvaja Slováci denne. S príznakmi COVID-19 avšak zatiaľ u nás len približne 0,2 človeka denne!

Ak však budeme prichádzať o prácu, môžu nastať len dve možnosti. Ľudia, stále viac upadajúci do stavov hnevu a beznádeje, buď začnú končiť v psychiatrických liečebniach (alebo si rovno “úspešne” vezmú život) alebo začnú štrajkovať, možno kradnúť, rabovať, nebodaj siahnu na životy iných. Nie je možné, že práve toto prinesie viac mŕtvych ako samotný koronavírus? Snáď tento scenár nestane. Snáď.

Z médií neustále počujeme, že druhá vlna bude silnejšia. A čo ak nebude, v čo veríme, a naďalej budeme žiť svoje biedne životy? Na jar vyhlásia tretiu vlnu, na jeseň štvrtú a takto to pôjde až dokedy nepomrieme? Treba sa snažiť dodržiavať hygienické návyky a apelovať na všetkých, že také “primitívne” činy, ako pravidelné umývanie si rúk, zakrývanie si úst keď kašleme alebo kýchame, konzumácia nejakých tých vitamínov a podobne, nám môže znížiť pravdepodobnosť šírenia chorôb alebo zmiernenie priebehu choroby, ak nás predsa len nejaký ten vírus napadne. A teraz si pozrite spomínané video zo stránky Milana Uhríka.

VIDEO:

Foto | Video: Facebook.com/ing.milan.uhrik