Slovenským internetom sa začala šíriť ozaj nevhodná komunikácia, ktorú viedla učiteľka z bratislavskej materskej školy s rómskou matkou jednej zo škôlkárok. Pani učiteľka totiž konfliktnú situáciu vôbec nezvládla, ba čo viac, preriekla sa nevhodne zaslanou správou. Vyzerá to tak, že zamestnankyňa si vyrobila poriadny problém, ktorý už rieši aj jej nadriadený!

 

Konflikt začal, keď učiteľka z bratislavskej materskej školy chcela jednej z mamičiek pripomenúť, že jej dcéra nemá zaplatené stravné, a tak v prípade, že ho urýchlene neuhradí, žiačka zostane bez obedov. Problémom bolo, že pani učiteľka sa so svojim napomenutím rómskej matky chcela zveriť zrejme aj niekomu inému, no nevhodnú správu opäť zaslala na rovnaké telefónne číslo.

,,Cigane som napísala, že malá nedostane obed,” znela správa, ktorú omylom pani učiteľka opäť poslala rómskej matke svojej malej žiačky. Tá neverila vlastným očiam a rozhodla sa svoje dieťa ísť okamžite zo škôlky vyzdvihnúť, aj s pripomienkou že jej dcéra obedy zaplatené predsa má.

Učiteľka sa v konverzácii s rómskou matkou preriekla

Pobúrená mamička kontroverznú konverzáciu zverejnila na sociálnych sieťach, tá sa šíri rýchlosťou blesku. “Pani učiteľka sa pomýlila a omylom poslala správu mne, kde išla písať o mne, vraj cigaňa. Takto má komunikovať jedna učiteľka? Ja si myslím, že každá mamička má meno, či je to cigán, sedlák, Číňan, Mongol,” napísala k príspevku nespokojná matka. Do nepríjemnej situácie sa už zapojil aj samotný starosta bratislavskej mestskej časti Vrakuňa.

Zdroj/Foto: Facebook