Minulý víkend médiami obletela informácia o údajnom pokuse o samovraždu herca Janka Kronera, ktorého už dlhé roky trápia psychické problémy. Údaje ako prvý zverejnil portál ereport.sk, no neskôr ich hercov syn poprel a označil zverejňovanie klamlivých informácií za dno žurnalistiky.

Šokujúce nepravdivé články si všimol aj Jankov vraj veľmi dobrý kamarát Marek Pantl a rozhodol sa okamžite uviesť veci na pravú mieru. Napísal úprimný email do redakcie Plus Jeden Deň. „S Jankom sa poznám veľmi dobre a jeho situácia je mi dobre známa. Je pravda, že Janko žil v poslednom období v Domove sociálnych služieb v Lokci. Po odchode z DSS v Bratislave (2018, pozn. red.) istý čas žil u svojho syna Jakuba, ale neskôr si našiel priateľku zo Žiliny, ku ktorej sa aj presťahoval. Zdalo sa, že všetky problémy sú zažehnané a dokonca Janko začal aj sám uvažovať o svojom návrate na televízne obrazovky či divadelné dosky. Ich vzťah však prešiel veľkou krízou a nezvládol to. Rozchod znášal Janko veľmi zle. Bolo to v čase, keď bol niekoľkokrát hospitalizovaný v rôznych psychiatrických zariadeniach v Čechách (Praha, Olomouc) a aj na Slovensku, keď na tom bol veľmi zle. Až po poslednom liečení syn Jakub umiestnil Janka do DSS v Lokci,”  napísal kamarát Marek.

Posledné informácie o samovražde označil za čisté klamstvo. „Pravdou je, že Janko nebol na tom dlhšie obdobie psychicky veľmi dobre, dokonca je aj teraz hospitalizovaný v Trstenej, ale je to len krátka hospitalizácia za účelom doliečenia pacienta. Nešlo o rýchlu zdravotnú službu, ale o dopravnú zdravotnú službu, ktorá slúži na dopravu z nemocnice a do nemocnice, na vyšetrenie všetkým, ktorí nemajú inú možnosť dopravy,”  vysvetlil na záver.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Instagram/jankokroner