Seriál priatelia sa vysielal od roku 1994 do roku 2004, pričom každý rok priniesol jednu sériu. Vyvolal nečakaný ošiaľ a dodnes patrí medzi najobľúbenejšie televízne programy všetkých čias.

O tom, či produkcia nadviaže na tento fenomenálny úspech a stvorí nejaké pokračovanie príbehu šestice kamarátov z New Yorku – či už vo forme filmu alebo ďalšej série – sa diskutovalo veľmi dlho. Ohlásenie novej epizódy po sedemnástich rokoch od skončenia tej poslednej sa preto stretlo s úžasnou reakciou fanúšikov.

Nejde však tak celkom o novú epizódu v pravom zmysle slova. Herci sa stretnú na sete, kde sa síce postarajú o zábavu ako za starých čias, nevžijú sa však už do svojich pôvodných rol. Pokračovanie príbehu sa teda nekoná, pôjde len o akúsi tematickú stretávku po rokoch vo veľkom štýle.

Takto vyzerajú Joey, Chandler, Rachel, Monica, Phoebe a Ross po dvoch desaťročiach.

Napriek tomu okolo špeciálnej epizódy koluje množstvo otáznikov, vrátane kontroverznej témy načatej Black Lives Matter liberálmi, ktorí sa pýtajú, ako je možné, že si Priatelia ani po toľkých rokoch nenašli žiadnych čiernych kamarátov.

K ohlásenej udalosti už existuje aj ukážka, ktorú produkcia HBO Max vypustila do sveta len včera, no už si ju stihlo pozrieť viac než 6 miliónov ľudí (nájdete ju pod článkom). Dátum premiéry vychádza na 27. máj, čo je odo dneška za týždeň.

https://www.youtube.com/watch?v=HRXVQ77ehRQ

Zdroj: YouTube/HBO Max | Foto: Facebook/Friends (TV Show), Instagram/people