“Bojujeme za naše gastro” je občianska iniciatíva, ktorej cieľom je otvorenie prevádzok reštaurácií, jedální a kaviarní a napokon aj žaloba na štát. Jej zakladateľ Miroslav Heredoš tvrdí, že opatrenia namierené proti gastronomickým zariadeniam sú nezákonné a štát musí podnikateľom nahradiť škody, ktoré im v ich dôsledku vznikli. Včera táto iniciatíva vyšla s informáciou o termíne lockdownu. Začať vraj má už v stredu 16.12.!

Nechcú byť “rukojemníkmi v ego spore” medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom, a tak sa podnikatelia v oblasti gastronómie rozhodli vziať veci do vlastných rúk. Každým dňom pritom iniciatíva Bojujeme za naše gastro naberá na počtoch.

“Prosím, každý kto vie a má silu bojovať, nech od zajtra bojuje. Z celého Slovenska máme telefonáty, ľudia sa pridávajú na minútovej báze. To, čo sme plánovali, sme dnes pustili celoslovensky do éteru a spôsobili malú ‘revolúciu’,” napísali Bojujeme za naše gastro v pondelok na svojej stránke na Facebooku.

Rebelské otvorenie reštaurácií, ktoré je v rozpore s opatreniami, však už nemá mať dlhé trvanie. Podľa informácií iniciatívy má totiž už o týždeň nastať “uzamknutie” krajiny: “Priatelia, máme 8 dní na to, aby sme slobodne podnikali, aj napriek nejakej pokute a represii. Reálne informácie, ktoré máme, hovoria, že približne 16.12.2020 nastane ‘lockdown’, zrejme do 7.1.2021.”

Ak je informácia pravdivá, už od budúcej stredy nás čaká lockdown, ktorý potrvá 23 dní!

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Facebook/Bojujeme za naše gastro | Foto: Facebook/Bojujeme za naše gastro, Igor Matovič