Čo sa dialo minulú stredu na Malte, na to 30-ročný mladík zo Slovenska tak skoro nezabudne. Do auta ho totiž mali natlačiť traja ďalší muži, taktiež Slováci. Celá dráma sa odohrala v maltskom mestečku Mellieħa.

O čo vlastne išlo? Podľa medializovaných informácií si mali mladého Slováka odchytiť istí Peter (49), Anton (47) a Adam (22), ktorí mu po únose zviazali ruky, zavliekli ho do lesa a priviazali ho tam o strom. Niekoľkokrát ho tam vraj udreli päsťami, pričom uchýliť sa mali aj k vyhrážaniu nožom.

Krátko nato obeť údajne vzali do hotela, kde strávila noc. Odtiaľ vraj Slováka plánovali vziať inde, pričom nie je jasné, čo s ním ďalej chceli urobiť, mladíkovi sa však podarilo utiecť a vyhľadať pomoc. Tú mu mali poskytnúť najskôr úplne neznámi ľudia, jeho krik totiž bolo počuť až do miestneho obchodu.

Polícia nelenila a troch podozrivých už aj stihla zadržať. Orgány zaistili aj množstvo dôkazov, napríklad auto použité pri únose, ako aj niekoľko predmetov patriacich obeti. O motíve únoscov sa len špekuluje. Údajne mali z obete mámiť peniaze, obvinení sa však dosiaľ k činu nepriznali.

Traja Slováci sa našej krajine opäť postarali o nie práve pozitívnu medializáciu. Miestne médiá neváhali citovať maltského sudcu, podľa ktorého nebudú zahraničné konflikty na ostrove tolerované – inými slovami, cudzinci si nemajú prenášať svoje problémy na ich územie.

Tento odkaz sa týka Slovákov o to viac, že Malta má už s našimi kriminálnikmi skúsenosti. V júli 2020 totiž polícia presne v tom istom meste zadržala Slovenku, na ktorú bol vydaný európsky zatykač.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Topky.sk | Foto: Facebook/The Weather Page Malta, Pixabay