Premiér Igor Matovič nie je nadšený tým, že sa otvárajú niektoré školy a škôlky. Sám uviedol v diskusii Rádia Expres, že by školy a škôlky v tejto pandemickej situácii neotváral.  Ako sme si mohli všimnúť, premiér sa nezúčastňoval ani na rokovaniach, čo sa týka otvárania škôl. Prezradil, prečo tomu tak je!

“Spolieham sa na rozumnú dohodu v rámci koalície. Keby to malo byť o mne, ja by som to v žiadnom prípade v tejto situácii nerobil. Ja by som sa naozaj obával v čase, keď nám výrazne naberá britská mutácia, čokoľvek uvoľňovať,” povedal premiér. Od pondelka 8. februára sa majú otvoriť materské školy, špeciálne školy, prvý stupeň základných škôl a aj končiace ročníky stredných škôl.

“Naschvál nebudem toho súčasťou ani dnes. Chcem, aby to bolo rozhodnutie SaS a Za ľudí, ktorí by chceli čo najviac uvoľňovať. Nepovažujem to dnes za zodpovedné. Chcem, aby populistické strany, ktoré chcú viac otvárať v čase, keď pribúda britská mutácia, sa pod to podpísali,” dodal Igor Matovič. Prezradil, že preto sa na rokovaniach o tejto téme aj naďalej zúčastňovať nebude.

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu:

Zdroj/Video: Facebook/Radio Expres | Foto: Facebook/Igor Matovic