Rodina chladnokrvne zavraždeného novinára Jána Kuciaka prežíva neskutočne ťažké obdobie! Okrem toho, že rodičia takým brutálnym spôsobom prišli o svoje dieťa, nemajú ani chvíľu pokoja! Zdrvená rodina je na tom až tak zle, že musia užívať lieky na upokojenie. Najviac ich trápi to, že teraz sa o ich Janka zaujíma celý svet, no v ťažkých chvíľach, keď potreboval pomoc sa mu všetci otočili chrbtom. Tvrdia, že ich syn so snúbenicou Martinou mohli ešte žiť! 

 

Ján Kuciak pracoval ako horlivý reportér pre portál aktuality.sk a bol na stope obrovským daňovým podvodom, v ktorých figurovala mafia i zvučné mená vysokej politiky. Vo svojej práci sa neraz stretol aj s jej tienistými stránkami.

Po zverejnení istého článku, kde sa spomínali nekalé praktiky pána Kočnera, zrazu čelil vyhrážkam. Na ich základe Kuciak podal na Kočnera trestné oznámenie, pretože sa cítil v ohrození.  No toto oznámenie polícia pravdepodobne dlhú dobu ignorovala (možno aj zámerne) a prehadzovala si ho z oddelenia na oddelenie, až pokým už nebolo neskoro.

„Policajti tam mali oznámenie, 44 dní si to prehadzovali namiesto toho, aby konali. Janko mohol žiť, keby mal niekoho, kto by mu pomohol,“ smutne konštatujú rodičia zavraždeného, ktorý majú ťažké srdce aj na jeho priateľov, ktorý sa mu v núdzi otočili chrbtom. Napriek tomu, že ich prosil o pomoc, nik mu nepodal pomocnú ruku. „Janko chodil za policajtmi, vyhrážali sa mu, hľadal okolo seba ľudí aby mu niekto pomohol. Nikoho vtedy nebolo a teraz sa o neho každý zaujíma?,“  pýta sa rodina.

Možno však obvinenie Kočnera v tomto nehrá rolu a spojitosť s jeho vraždou sa môže spájať aj so silnejším protivníkom a to s talianskou mafiou nazývanou Ndrangheta, ktorej bol na stope. Odhalil, že na východnom Slovensku prepierajú eurofondy, ktoré  potom vylievajú naspäť do Talianska.

To, kto bol objednávateľom, či vykonávateľom tejto brutálnej popravy, snáď ukážu vierohodné výsledky, hoci najideálnejšie by bolo, aby túto kauzu riešil niekto nezainteresovaní a mnohí by priali aj vyšetrovateľov z inej krajiny.

Jánova rodina je znechutená tým, že jeho smrť sa momentálne využíva na politickú vojnu. Vláda premiéra Fica momentálne čelí ostrým kritikám a útokom a mnohí požadujú jej odstúpenie. To opozícií nahráva priamo do kariet a miestami to až nechutne využíva vo svoj prospech!

Jedno je isté! Smrť investigatívneho novinára v tejto našej slobodnej krajine neostane nepovšimnutá! Rodina aj my úprimne veríme, že táto chladnokrvná vražda bude dôkladne prešetrená a pravý vinník bude náležite potrestaný! Škoda len, že konať sa začalo až na základe tohto smutného mementa!

Zdroj/Foto: Instagram, aktuality.sk, pluska. sk, facebook