Ľudí odpradávna zaujímal život mimo našej planéty a v súčasnosti stále viac ľudi verí nielen tomu, že naozaj existuje. Masy ľudí sú presvedčené o tom, že mimozemšťania nás navštívili, resp. navštevujú a taktiež sa hovorí aj o živote na “blízkom” Marse!

 

Vesmína agentura NASA zatiaľ všetky tieto názory zamieta a inak tomu nie je ani v prípadne záhadných stôp objavených práve na Marse, ktorý je považovaný za najpodobnejšiu planétu tej našej. Záhadné útvary v tvare pyramíd či útvary pripomínajúce tváre vždy boli vvvrátené tým, že to bola hra tieňov, svetiel a ďalších faktorov. Tentokrát zaujala verejnosť, no aj odborníka Barryho DiGregoria z Buckinghamskej univerzity nasledovná snímka z povrchu Marsu.

Podľa neho či ďalších ľudí sú na zábere stopy, ktoré by mohli patriť nejakej bytosti, poprípade by to mohla byť fosílie, ktoré by dokazovali niekdajší život na “červenej planéte”. NASA však prišla s riešením a tvrdí, že ide len o mrazuvzdornú reakciu hornín na okolité prostredie, aké je možné vidieť aj na našej planéte v arktických oblastiach. Údajne na Marse však niečo podobné trvá oveľa dlhšiu dobu. Podľa spomínaného výskumníka sa však NASA zároveň bojí lepšie nález preskúmať, pretože v prípade dokázania jeho pravdy by mohla táto agentúra prísť o obrovské milióny na iné výskumy.

Zdroj/Foto: Twitter, worldwidenews.eu