Sociálnymi sieťami včera prehrmela búrka konfliktu medzi poslancom Tomášom Tarabom z bývalej strany ĽSNS, prezidentkou a vlastne zvyškom všetkého príčetného sveta. Nechutný útok na výzor jej dcéry sa širokej verejnosti dotkol. 

Komentár na vzhľad 17-ročnej Emmy Čaputovej vyvolal poriadny rozruch. Fotografia z podujatia Fashion LIVE!, kde predvádzala modely niekoľkých známych slovenských dizajnérov obletela sociálne siete okamžite, poslancova poznámka, že máme novú top modelku, pritom bola vskutku nevhodná.

Na situáciu reagovala aj hlava štátu a útok na politika cez jeho deti považuje za politické dno. „Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte,“ žiada.

Sociologička Silvia Porubänová si myslí, že ak by išlo o niekoho iného, takéto vyjadrenie by nestálo za zmienku.

„Odhliadnuc od zjavne ironického podtónu, nešlo prvoplánovo o výsmech, znevažovanie vzhľadu, make-upu, či štylizácie modelky, ktorá bola primerane udalosti i predvádzaciemu mólu zámerne dramatická. Priehľadným zámerom však bolo znevážiť a dotknúť sa hlavy štátu, ženy a matky Zuzany Čaputovej na jej najzraniteľnejšom mieste, spôsobiť jej bolesť. Ide o hrubosť a hulvátstvo a všetci vieme, že akákoľvek iná či dodatočná interpretácia bude falošná,“ uviedla sociologička.

Foto: Instagram, Facebook | Zdroj: tvnoviny.sk