Včerajšia očkovacia lotéria vyvolala u Slovákov nielen zmiešané pocity, viacerí si myslia, že bola nespravodlivá a najviac ublížená zostala práve Zuzana, ktorá síce prenos sledovala online, ale vysielanie bolo značne posunuté. 

„300-tisíc v lufte… „nepozerám telku“. 400-tisíc v lufte… „mám pomalý internet“… nuž, tým pádom prvý šťastlivec budúcu nedeľu hrá rovno o 500-tisíc evri,“ zhodnotil na svojom Facebooku bývalý premiér, ktorý je s programom spokojný.

,,Po zhliadnutí včerajšieho prenosu očkovacej lotérie, chcem vyzvať Ministerstvo financií SR, aby prehodnotilo štatút súťaže o očkovaciu prémiu Byť zdravý je výhra tak, aby mali možnosť vyhrať aj ľudia, ktorí sledujú oficiálny internetový online prenos RTVS. Je zrejmé, že z technických dôvodov je takýto prenos oneskorený o desiatky sekúnd oproti televíznemu vysielaniu, a preto osoby sledujúce reláciu na internete objektívne nedokážu splniť nastavené pravidlá lotérie včas. Priznám sa, nie som fanúšičkou očkovacej lotérie, ale rešpektujem kolektívne rozhodnutie koalície, zaradiť ho medzi motivačné nástroje na podporu očkovania. Všetky návrhy, ktoré k podpore očkovania smerovali, vrátane lotérie, som aj ja sama podporila svojim hlasom v parlamente. Na čo však ako poslankyňa nemám vplyv, je prevedenie týchto nástrojov do praxe. Tam sa moja predstava s exekutívou výrazne rozchádza. Za kľúčové ale považujem, aby komunikácia a pravidlá takejto očkovacej kampane boli dôstojné a spravodlivé. Na tom musíme mať zhodu všetci, a ako koalícia z toho nesmieme upustiť. Celospoločenská diskusia o očkovaní je krehká, musíme s nástrojmi, ktoré ju maju posilniť, narábať mimoriadne uvážlivo,“ zhodnotila členka strany Za ľudí Vladimíra Marcinková, ktorá síce s lotériou nesúhlasí, ale vníma nespravodlivosť vo vyplácaní.

Foto: YouTube, RTVS | Zdroj: Facebook