V Číne bolo nedávno možné pozorovať veľmi zaujímavý meteorologický jav, ktorý však mnohým nahnal poriadny strach. Útvar sa objavil nad Vnútorným Mongolskom pričom jeho fotografia sa začala po internete šíriť rýchlosťou svetla!

 

S trochou fantázie sa však vyplašeným Číňanom nie je prečo čudovať. Útvar, ktorý sa na oblohe objavil totiž skutočne veľmi nápadne pripomína oko…  Nie je to pritom po prvýkrát, čo mali miestni obyvatelia možnosť sledovať jedinečné nebeské divadlo.

Len minulý rok bolo na tomto území možné sledovať hneď tri slnká. Meteorológ menom Zhao Kexin nazval tento jav slnečným psom: Slnečné psy sa pravidelne objavujú v zime, keď kryštáliky ľadu v atmosfére odrážajú svetlo prichádzajúce zo slnka. Vzniká tak optická ilúzia pri ktorej máme pocit, že na oblohe sa nachádza viac ako jedno slnko.

Nebeské oko:

Zdroj/Foto: youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta! PS: Si mladý/á, akčne naladený/á, vyznáš sa v hrách a dobre sa orientuješ vo virálnych videách z celého sveta? Určite nám napíš na adresu [email protected]! Možno z teba urobíme nového redaktora FUNmagazínu!