Film Víta Klusáka zvíťazil v kategórii Najlepší dokument na 28. ročníku cien Český lev, pred pár dňami ho premiérovala RTVS, dnes ho nájdete aj na platforme VOYO. Film rozpútal vášne a rozprúdil búrlivé diskusie. „Tento dokument by si mali povinne pozrieť všetci rodičia. To, čo som videla, je hrozné. Ani neviem opísať, čo cítim,“ priznala na Facebooku diváčka Petra.

40-ročný režisér v mnohých rozhvoroch potvrdil, že je rád, že získal také ohlasy a že je veľmi potrebné o týchto veciach hovoriť nahlas, zároveň upozorňuje, že sa im nedá nijako predísť.

Ak ste ho sledovali dôsledne, určite ste zaregistrovali postavu madého Lukáša, ktorý s dievčatami taktiež komunikoval. Klusák potvrdil, že nešlo o žiadneho dosadeného herca, nemohli si takto dovoliť ohroziť natáčanie.

,,Ja mám takú čudnú záľubu. Ja ako sa učím na tú zdravotku, ja sa akože furt musím učiť , je to náročná škola, tak keď mi odchádza pozornosť, tak mám taký zlozvyk, že chodím do rôznych obskúrnych skupín a tam tých kreténov trollím,” hovorí Vít o Lukášovi, ktorý sa mu priznal, prečo do týchto chatov prispieva.

VYJADRENIE REŽISÉRA VÍTA KLUSÁKA

Foto/Zdroj/Video: YouTube/ Best of u Kulatého stolu