Na Slovensku máme opäť raz poriadnu raritu, no tentokrát v tom najlepšom slova zmysle! V slovenskom kostole, ktorý sa nachádza v Sklených Tepliciach totiž čapujú pivo a napiť sa tu môžete prakticky 24 hodín denne!

 

Miestneho farára napadla zaujímavá myšlienka a síce, že by bolo fajn, ak by sa ľudia bezprostredne po omši nerozpŕchli preč, ale chvíľu zotrvali v blízkosti svätostánku a porozprávali sa medzi sebou.

Rozhodol sa teda po vzore tradície starých kresťanou ponúknuť veriacim pohostenie a priamo pred kostolom zriadil okienko, kde si môžete načapovať pivko či nealkoholický nápoj. Pri pipe nájdete tabuľku, ktorá vá informuje, že nápoj farnosť stojí 22 centov. Je teda len na vás či sa rozhodnete zaplatiť a ak náhodou peniaze nemáte pivo si môžete vziať aj zadarmo!

Nuž zdá sa to ako pekný nápad, je však otázne či sa pri kostole miesto veriacich nezačnú schádzať skôr alkoholici či vandali. Za nás má tento dôstojný pán palec hore a držíme palce, aby táto inak pekná myšlienka nebola znehodnotená ľudskou povahou.

Video:

Video si môžete pozrieť tu!

Zdroj/Foto: TV. Markiza, youtube