Diváci obľúbenej markizáckej šou Svadba na prvý pohľad si mohli všimnúť, že pri štvrtom páre došlo k nečakaným zmenám. Neveste totižto na poslednú chvíľu vymenili ženícha Martina za Milana, ktorý sa da šou prihlásil skrz Terezy. Aká je však pravda o pravidlách?

Šou má nastavené presné pravidlá, ktoré vysielateľ nemôže meniť. Má ísť o sociálny experiment, do ktorého sa ľudia prihlásia dobrovoľne a veda spojí dvoch neznámych ľudí, ktorí sa nikdy nevideli. Pri Milanovi a Tereze to bolo však iné a spoznali sa ešte pred svadbou. Pravidlo sa nikdy predtým neporušilo.

Kvôli pravidlám a štvrtému páru začali rokovania priamo s držiteľom licencie na tento program. “Prebiehali vo viacerých kolách a trvali asi dva týždne,” uviedla vedúca zábavnej tvorby Markízy Lucie Perojuc. Milan tak dostal šancu zúčastniť sa biologických testov. “Po absolvovaní testov a rozhodnutí expertov, že je pre Terezu vhodným partnerom po psychologickej, ale aj biologickej stránke, prebiehali ďalšie rokovania s licenzorom.”

“Následné vyhlásenie licenzora bolo jednoznačné – správny match, teda spojenie, je dôležitejšie ako pravidlo experimentu. Takže v konečnom dôsledku nechali rozhodnutie, kto sa stane Tereziným manželom, na expertov,” priznala Perojuc. Tvorcovia tak zmenili pravidlá a neobávajú sa žiadnych komplikácií.

“Tento sociálny experiment je pre nezadaných, ktorí nevedia nájsť lásku. Skúsili už všetky možnosti a toho pravého či tú pravú nie a nie nájsť. Preto si myslíme, že ak niekto chce získať srdce niekoho, na kom mu záleží, nemá dôvod sa prihlasovať do tohto sociálneho experimentu,” povedala Lucie Perojuc.

Zdroj: cas.skFoto: Instagram/tvmarkizaofficial