Ak patríte k tým ľuďom, čo veria, že vzájomná poloha hviezd a iných nebeských telies nejakým spôsobom ovplyvňuje jednotlivé znamenia zverokruhu, venujte zvýšenú pozornosť nasledujúcim riadkom. Tohtoročný valentínsky horoskop totiž neveští nič dobré – predovšetkým pre zadaných. Tí by sa podľa neho mali radšej zamknúť doma a snažiť sa zubami-nechtami vyhnúť „klasickým“ hádkam, aké prináša len najromantickejší sviatok roka!

Ľudia sú rôzni a na rôzne veci majú rôzne názory. Okrem vzťahov či horoskopov napríklad aj na to, ako (a či vôbec) sláviť sviatok sv. Valentína. Napriek tomu, že mnohí tvrdia, že svoj vlastný „deň V“ si môžu urobiť kedykoľvek a nepotrebujú na to „príkaz od reklamného priemyslu“, reštaurácie, kvetinárstva, wellnessy, kiná, darčekové obchody a klenotníctva sa v tento sviatok každoročne tešia obrovským tržbám.

Na druhej strane je pravda, že mnohí možno aj na Valentína neveria. No doma by dostali knihou Harry Potter 5, keby ho patrične neoslávia. A to by bolelo. Spoločenský tlak je predsa len veľkou motiváciou si večer 14. februára užiť o niečo viac, než počas bežných dní.

No späť k horoskopom. Čo predpovedajú zamilovaným párikom na Valentína? Jedným slovom – astrokalypsu. Venuša má byť totiž vo svojej najslabšej pozícii, vďaka čomu budú mať ľudia väčšie sklony vidieť na trvalých vzťahoch len to nudné a viac prejavovať svoj egocentrizmus, čo bude viesť k nepríjemným hádkam. A to dokonca aj v bezproblémových vzťahoch!

Okrem toho je tu ešte jedna vec, ktorá bude v ľudských mysliach robiť zlú atmosféru – Merkúr, ktorý bude práve pomaly, ale isto vchádzať do svojej retrográdnej pozície. Výsledkom bude práve pocit, že všetky naše problémy sa práve zajtra budú vynárať akoby odnikiaľ v plnej sile. Retrográdny Merkúr je taktiež neslávne známy ako ten, čo vyťahuje na svetlo sveta staré spory. Astrológovia teda radia radšej zostať doma – inak hrozí, že stretnete presne toho ex, ktorého chcete vidieť najmenej. Na Valentína. Po boku svojej drahej polovičky. Nepríjemné.

Na druhej strane, to, čo môže poriadne skrížiť plány šťastne zadaným ľuďom, vie priniesť svoje ovocie nezadaným. Predovšetkým tým, ktorí si chcú na Valentína v prvom rade užiť. Konštelácia hviezd bude totiž tento rok mimoriadne naklonená dobrodružstvám na jednu noc. Už spomínaný retrográdny Merkúr by vedel pomôcť aj tým viac „v pohode“ ex, aby na malú chvíľu oživili spomienky na pekné chvíle. To je však len pre tie silné povahy – podstatné je sa do toho nezamotať. Kvôli niečomu ste sa predsa len rozišli…

Rady astrológov sú teda jasné – ak ste nezadaní, choďte von a bavte sa. A ak ste už našli toho pravého alebo tú pravú, seďte doma a objednajte si kvalitné sushi, len, preboha, predtým na nič nezabudnite. Ak máte sklony k zábudlivosti, chce to nastaviť si notifikácie na kvety, bomboniéry, plyšového macíka, učenie sa zvodného tančeka a nákupy všetkého, čo by mohlo byť užitočné. Inak nastane peklo.

Na záver pridávame ešte malé „veštby“ pre jednotlivé znamenia:

Baran: Romantická noc či poriadne dobrodružstvo – to je len na vás. Hviezdy totiž tomuto znameniu na Valentína prajú!

Býk: Chce to bylinkovú kúpeľ a masáž. Len tak, pre istotu…

Blíženci: Na tomto fronte všetko v poriadku. Stačí chytiť ten slávnostný deň pekne za pačesy.

Rak: Na Valentína vás bude sprevádzať tá správna náladička. Len žiadne stresy.

Lev: Pre svojho vysnívanú polovičku urobíte niečo naozaj krásne, no nečakajte nič na oplátku.

Panna: Možno nebudete mať tú správnu dávku energie, s ktorou budete počítať. Ale to nič.

Váhy: Tak to už hej! Do toho – najmä ak chcete na Valentína vyraziť na lov!

Škorpión: Hviezdy vám nadelili zrejme viac práce, než koľko dokážete uniesť. Tak skúste domov večer podľa možností doraziť načas.

Strelec: Domov, sladký domov. Chill a pohoda. Vyjsť von by sa nemuselo oplatiť.

Kozorožec: Uf… Asi to bude chcieť niečo na uvoľnenie stresu. Možno trochu jogy?

Vodnár: Niekoho čaká fakt parádna noc! PS: Pozor na extra akrobatické polohy!

Ryby: Niekto, kto vás má rád, na vás definitívne bude celý deň myslieť. Ale darček nečakajte.

Zdroj: Cosmopolitan.com | Foto: Pixabay.com