Koniec sveta alebo koniec ľudskej rasy. Vďačné námety pre najrôznejších šialencov, ktorí sa odrážajú od tajuplných veršov z Biblie, Baby Vangy, Nostradama či ďalších jasnovidcov. Ich hodnota je zvyčajne nulová a ľudí pobaví. Ak však niečo podobné nevyhlási nejaký zakomplexovaný snílek, ale samotní inžinieri zo spoločnosti Google, môžme sa naozaj obávať!

 

Ako sa im na to podarilo prísť? Ray Kurzweil pracujúci pre Google odhalil neuveriteľný progres robotov a umelej inteligencie. Pokrok v tejto oblasti je citeľný ani nie z roka na rok, ale skôr zo dňa na deň. Je to úžasné, no desivé zároveň. Zvlášť, keď nejde o „umelú ženu“ zo starého českého filmu Pekárov cisár, ale o geniálne bytosti, ktoré nás môžu predčiť.

Vývoj údajne podľa vedcov z Google tak neuveriteľne napreduje, že už v roku 2029 sa môže zmeniť vnímanie ľudskosti v dnešnom ponímaní a to nie je to najhoršie. Podľa odhadov bude rok 2045 natoľko zlomovým, že umelá superinteligencia prekoná ľudí a to môže viesť k tomu, že nás de facto vyhubí alebo nás začne ovládať.

Nik si nedovolí tvrdiť to so 100-percentnou istotou, no obavy sú vraj na mieste. Na jednej strane je to úžasnou vizitkou vedcov a ich schopností, no na tej druhej ich snahy mnohí kritizujú, pretože môžu byť časovanou bombou. Údajne sa však už robia aj výskumy, ktoré by tomu mali zabrániť, teda akoby vznikali roboti, ktorí budú maŤ zastaviť robotov. Šialené! Nemyslíte?

Zdroj/Foto: Twitter, Unilad.co.uk