Vdova po zosnulom generálovi Milanovi Lučanskom sa rozhodla pre odvážny krok. Na sociálnej sieti zverejnila list, ktorý písala svojmu zosnulému manželovi tesne pred jeho smrťou. Milan si už tieto slova prečítať nestihol….

Už je tomu 10 mesiacov, čo si mal generál vo väznici siahnuť na život. S jeho smrťou sa sa mnohý vyrovnali ťažko nehovoriac o rodine a jeho manželke. Tá sa teraz rozhodla, zverejniť list, ktorý v decembri poslala svojmu manželovi do väzby. “Je to 10 dlhých mesiacov a Ty nám stále chýbaš,” napísala. Poštu, ktorú generálovi poslala do Ústavu na výkon väzby, si však už nikdy neprečítal. “Listy, ktoré som Ti písala, si nedostal… Tak aspoň takto jedna báseň pre TEBA, tak aktuálna pre nás všetkých v dnešnej dobe…,” pokračovala.

List začínal týmito slovami: “Je mi naozaj ťažko písať za predstavy, že tento list otvárajú cudzie ruky, ale ináč to asi nejde. Úmyselne nepíšem otázniky, lebo nečakám odpoveď. Takže dnes začnem radšej básňou,” napísala vtedy vdova. Dopis pokračoval básňou s názvom Istota, ktorú si môžete pozrieť nižšie.

 

Zdroj │ Foto: FB/Milan Lučanský