Uznávaný slovenský vedec Pavol Čekan, ktorého registrujete od začiatku pandémie ako výrobcu tých najkvalitnejších testov na zachytenie koronavírusu vôbec, podáva Slovensku pomocnú ruku.

Uvedomuje si totiž vážnosť situácie v krajine a najmä to, že ak sa k nám dostane juhoafrický variant Covidu-19 a rozšíri sa ďalej bude to nová pandémia. Predpokladá, vzhľadom na jej nebezpečnosť a vyššiu nákazlivosť, že by bola ešte drastickejšia v počte úmrtí.

„Aj keď dnes všetci čakáme na “politické zemetrasenie”, vírus nám nedá vydýchnuť. Juhoafrický variant už neklope na dvere, ale s gráciou jemu vlastnou si vyberá na Slovensku svoje obete,“ napísal na sociálnej sieti šéf spoločnosti MultiplexDX International Čekan. Preto daruje 8-tisíc nových PCR testov slovenským regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Ide o testy, ktoré dokážu efektívnym spôsobom zachytiť juhoafrický variant koronavírusu.

„Nič za to nechceme, len nech sa pretestujú vzorky na Slovensku a vieme na čom sme. Nech zachytíme ľudí s týmto nebezpečným variantom a izolujeme ho. Nech táto v podstave nová epidémia v pandémii nevyrastie, zas a znova, v nekontrolovateľné rozmery,“ dodal vedec.

Zdroj/Foto: Facebook/pavol.cekan