Celé Slovensko sa momentálne točí len okolo diplomoviek, plagiátorstva, klamárov a zlodejov. Nikoho netrápia dvojciferné počty nakazených a nové úmrtia, ktoré nám pribudli. Vie vôbec terajšia vláda, čo nás môže najbližšie dni čakať? 

Popredný slovenský vedec Pavol Čekan zdvíha varovný prst. “Žiadna objednávka testov, žiadna príprava na ďalšiu možnú vlnu koronavírusu!” varuje pred scenárom z marca, ktorý sa môže zopakovať, ba môže byť ešte oveľa horší.

Slovensko vraj nie je vôbec pripravené na druhú vlnu pandémie, panika zo začiatku roka nás teda neminie.

„Už od štvrtka som v Karlových Varoch. Každý večer si púsťam ČT24. Na moje neuverenie, každý večer rozoberajú COVID-19, prípravu na druhú vlnu, chytrú karanténu, testovanie a zvýšenie kapacity na 25-tisíc testov denne, nové odberové miesta, navýšenie zdravotníckeho personálu, novú diferenciálnu diagnostiku chrípky a COVID-19, prevenciu, očkovanie, liečbu, dezinfekciu, logistiku, atď. Hlavný dôvod, robia to preto, aby nemuseli škrtiť ekonomiku, lebo ževraj by to už bolo neúnosné,“ uvádza vedec.

„Mimochodom, ževraj tie naše PCR testy na Slovensku dochádzajú. Ale žiadnu objednávku Slovenska neregistrujem. A to máme ešte lepšiu, presnejšiu a citlivejšiu verziu. Dokonca už validujeme aj testy na chrípku. Žiadna objednávka = žiadna príprava na ďalšiu možnú vlnu. Zase to bude panika ako v marci. To už je fakt na porazenie,“ dodáva vo svojom facebookovom statuse, kde sa snaží všetkých varovať.

Foto/Zdroj: Facebook