Ako sa vraví: ,,Čím viac jazykov ovládaš, tým viac si človekom.” Keď to spĺňate, zrazu máte možnosť dohovoriť sa s miliónom ďalších ľudí z rôznych krajín či kultúr. Známe osobnosti na nasledujúcich fotografiách sú typickým príkladom tých, ktorí sú ochotní učiť sa nový jazyk alebo si zachovali multikulturalizmus. 

 

Mila Kunis

Možno vás to prekvapí, ale táto krásna herečka sa naučila anglicky až v siedmich rokoch. Presťahovala sa do USA bez toho, aby poznala miestny jazyk a angličtinu sa naučila v škole a skrz televízie. Dnes rozpráva plynuje aj svojou rodnou rečou, čo je ukrajinský jazyk.

mila kunis

Gwyneth Paltrow

V pätnástich strávila rok v Španielsku, pretože sa chcela naučiť plynule ich nádherný jazyk. Keby si spravila výlet do Francúzska, ani tam by sa nestratila! Francúzštinu ovláda na celkom slušnej úrovni.

gwyneth paltrow

Natalie Portman

Natalie sa narodila v Jeruzaleme, takže okrem angličtiny vie plynule po hebrejsky. Keď sa presťahovala do USA, začala vyučovať španielčinu, nemčinu, ba dokonca aj japončinu. To je päť jazykov, ktoré ovláda, čo je dosť pôsobivé. Klobúk dole!

natalie portman

Kobe Bryant

Bývalý profesionálny americký basketbalista síce pochádza z Philadelphie, ale v Taliansku strávil takmer osem rokov života. Neskôr sa vrátil do USA s novým jazykom v kapse.

kobe bryant

Leonardo DiCaprio

Pôsobí síce v Hollywoode a hoci môže vyzerať a znieť ako Američan, je polovičný Talian a polovičný Nemec. Chceli by sme ho počuť hovoriť nemecky, vy nie? 😀

leonardo dicaprio

Rita Ora

Táto britská speváčka a herečka je prekvapením rebríčka. Okrem angličtiny hravo zvládne aj albánčinu.

rita ora

Kendall Jenner

Tak toto nie! 😀 Kendall tvrdí, že je schopná hovoriť s vtákmi prostredníctvom unikátneho pískania, ktoré môže zaujať zvieratá na oblohe.

kendall jenner

Zdroj: editorchoice.com | Foto: Twitter