V sezóne 2012/13 sa stal hokejový klub HC Slovan Bratislava novým členom nadnárodnej súťaže KHL. V posledných mesiacoch sa však stále hlasnejšie hovorilo o problémoch s meškajúcimi výplatami a údajne ani vedenie ligy nemalo z finančnej situácie slovenského celku radosť!

 

Zdá sa, že minimálne na najbližší rok sa ale všetko vyriešilo, veď vedenie tímu prostredníctvom oficiálnej webovej stránky potvrdilo, že v sezóne 2018/19 sa stane jej novým generálnym partnerom spoločnosť Gazprom Export LLC.

Gazprom je známym gigantom, čo sa týka distribúcie zemného plynu do desiatok krajín. Rovnako tak sa podieľa aj na viacerých investičných projektoch v Rusku či mimo neho. Bratislavskému tímu by tak minimálne na rok zlé časy mali pominúť a fanúšikovia v hlavnom meste opäť môžu navštevovať zápasy KHL.

Trošku sklamaní ale budú tí, ktorí verili v návrat Slovanu do slovenskej ligy, ktorú v roku 2012 opúšťali s nálepkou šampiónov. Počas šesťročného pôsobenia v KHL sa Bratislavčania len dvakrát radovali z postupu do play-off, v oboch prípadoch však prehrali úvodnú sériu 0:4 na zápasy. V sezóne 2017/18 celkovo Slovanisti obsadili 24. miesto, keď menej bodov získalo len trio tímov, a to Dinamo Riga, Lada Togliatti a Jugra Chanty-Mansijsk.

Zdroj/Foto: Twitter, HCslovan.sk