Aj vy ste už niekedy natrafili v obchodoch na „podráždenú“ predavačku? Ak áno, zamysleli ste sa nad tým, prečo? Status vedúcej jedného z obchodov s oblečením vám to hneď vysvetlí!

Neupratané veci v kabínkach, špinavé od make-upu, krvi, jedla, rozhádzané veci po predajni, nevychované deti, s tým všetkým sa musia predavačky pasovať každý jeden deň!

„Ahojte, píšem sem a verím, že si to prečíta čo najviac tých, ktorých sa to týka. Pracujem vo veľkom obchode s oblečením, som vedúca, ale to nič nemení na tom, že som taká istá ľudská bytosť ako aj vy milé zákazníčky. To, čo si dokazujete denno-denne, ako sa správate k predavačkám, je už nenormálne. Chcem povedať, že mám vysokú školu ako aj polovica našich zamestnancov, a keď si myslíte, že ste niečo viac, lebo pracujete v kancli a chcete sa povyšovať, tak ste na zlej adrese,“ píše vedúca obchodu!

„Mám tie najslušnejšie a najmilšie kolegyne a toto si nezaslúži nikto. Povedať prosím či ďakujem nevie 90 % ľudí. To, ako v priebehu 5 minút dokáže 1 zákazník rozbombardovať stoly, ktoré niekto upratoval hodiny, nevadí nikomu. Môj otec mi vždy hovoril neber to do ruky, keď to nevieš vrátiť do pôvodného stavu. To bolo ale dávno, teraz rodičia svojim deťom nepovedia nič a čakajú, že ich vychovám ja,“ pokračuje tvrdo ďalej!

„Kričíte na maličké deti, že sa nevedia správať. Deti máte brať na detské ihrisko, nie do obchodu a naučiť sa ich správať musíte vy svojím príkladom. Tým, že ich ignorujete, im dávate len priestor byť deťmi. Bola som svedkom toho, ako dieťa otvorilo núdzový východ a spustil sa alarm a matka povedala: Vidíš, čo robíš? A ty robíš čo, keď ani nesleduješ svoje vlastné dieťa?,“ pýta sa pohoršene.

„Oblečenie nechávate všade, dámske podprsenky medzi pánskymi kraťasami, po zemi, naruby, odtrhnuté etikety, špinavé od make-upu, krvi, jedla, už som videla aj, ako stojíte na tričku v kabínke, aby ste nestáli na zemi. Čo keď aj to tričko, ktoré si práve skúšate, mal niekto pred vami na zemi? Potom pýtate nový kus, ktorý neuzrel svetlo sveta. Úprimne, zamysleli ste sa niekedy, že to robí vizitku vám, ako vyzerá predajňa po 1 hodine od otvorenia?,“ pokračuje ďalej a túto ešte stále nekončí!

Vrchol tiež je, keď skúšate vrátiť nosené oblečenie, a presviedčate nás, že je nenosené, akože kto padol na hlavu? Už neplatí náš zákazník, náš pán, ale náš zákazník náš hosť. Keby sme nemuseli 80 % času upratovať bordel po vás, mohli by sme vám venovať 100 % času a poradiť vám, čo sa vám hodí. Máme na to školenia, mne sa stačí len pozrieť a viem trafiť vašu veľkosť (najmä nohavíc) a tým vám ušetrím čas a aj sebe pri upratovaní. Ďalšia vec, každý máme inú postavu, iné preferencie a je dôležité si vybrať vhodné oblečenie. Aj na to sme tu my. Potom keď ste zle oblečené, máte komplexy, nepáčite sa samy sebe a nepriťahujete svojho partnera, prídete sa „odbaviť“ do obchodu a vybiť si nervy na predavačke aj tým, že necháte bordel, alebo ste drzé. Mne to pripadá, že ženy sa menia na sliepky a majú potrebu hrabať, a preto po sebe nechávajú taký bordel. Ale myslíte na to, čo do vesmíru pošlete, vesmír vám pošle naspäť,“ dodala na záver!!

Zdroj: FB | Foto: pixabay