Veľká Británia sa do očkovania proti koronavírusu pustila medzi prvými krajinami sveta a majú dobré správy. Počet nakazených a aj počet úmrtí u nich klesol o 30 percent, pričom prvú dávku vakcíny dostalo už vyše 15,3 milióna obyvateľov. Zvolili si vlastnú stratégiu očkovania!

Prvou dávkou vakcíny sa snažili zaočkovať čo najviac ľudí a druhú dávku dostanú zaočkovaní ľudia po 12 týždňoch, avšak odporúčaná doba medzi očkovaním je tri až štyri týždne. Chceli by takto zaočkovať väčšinu populácie do jesene 2021, uviedla Sky News. Premiér Boris Johnson chce, aby sa do 6. mája zaočkovalo prvou dávkou vakcíny až 32 miliónov ľudí a to v deviatich prioritných skupinách.

Veľká Británia je v očkovaní proti Covid-19 už treťou najlepšou krajinou, pričom Izrael je na prvom mieste, za ním sú Spojené arabské emiráty. Na štvrtej priečke sa momentálne nachádzajú Spojené štáty americké a piata patrí Bahrajnu. V Európe je to o niečo pomalšie, najviac zaočkovaných obyvateľov má Srbsko a Malta, uviedol to Our World In Data.

Premiér Veľkej Británie Boris Johnson však uviedol, že aj keď sa u nich situácia zlepšuje, neznamená to, že sa budú uvoľňovať aj opatrenia. Chce, aby boli ľudia trpezliví a optimistickí, priznal, že chce, aby bol súčasný lockdown už posledný.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com