Slovensko zasiahla informácia o nečakanej strate slovenskej legendy v snowboardingu a skatebordingu. Michal Paulovič, prezývaný tiež Pablo, prišiel o svoj život 9. januára 2019 tam, kde to miloval najviac – na horách. Osudnou sa mu stala lavína. 

O úmrtí 37-ročného športovca informoval portál boardlife.sk. Michalovi sa stal osudným freeride vo Vrátnej doline.

“Horská záchranná služba prijala informáciu o páde lavíny v žľabe pod Veľkým Kriváňom, spadajúcom do Vrátnej doliny, ktorá zasypala jedného skialpinistu. Prehľadávanie lavíny okamžite zahájili jeho kamaráti pomocou vyhľadávacích prístrojov, ktoré mali našťastie všetci pri sebe. Vzhľadom na nepriaznivé letové podmienky nemohla byť do záchrannej akcie nasadená posádka VZZS, horskí záchranári z Oblastného strediska Malá Fatra tak postupovali na miesto nehody pozemne. Medzitým sa kamarátom podarilo zasypaného nájsť a vyhrabať spod snehu,” informovala o nešťastí aj Horská záchranná služba na svojej stránke.

Michal bol v bezvedomí a jeho kamaráti ihneď vykonali potrebnú resuscituáciu. Záchranári po príchode pokračovali v oživovaní, no napriek veľkej snahe sa im slovenského športovca nepodarilo zachrániť. Úprimnú sústrasť celej rodine!

Michal Paulovič

Michal Paulovič na snowboarde

Zdroj: boardlife.sk, hzs.sk | Foto: Facebook/Michal Paulovic, Pexels