Čaká Slovensko koniec jednej éry? Igor Matovič sa dnes otvorene priznal k tomu, že zvažuje svoju rezignáciu. Dôvodom majú byť zlé vzťahy v koalícii, konkrétne neustále “výpady od brata v zbroji” Richarda Sulíka, na ktoré vraj premiér už nemá silu striehnuť. Matovič sa taktiež ospravedlnil za svoj podiel na sporoch. 

“Ťažká doba. Ospravedlnenie. Nemá zmysel to tajiť. Na včerajšej predpolnočnej koaličnej rade som svojim kolegom povedal, že ak sa situácia nezmení, nemám viac síl a chuť takto pokračovať ďalej. Nedokážem v čase, keď sa Slovensko nachádza v najťažšej situácii od ll. svetovej vojny a stojí zrejme pred najťažšími troma mesiacmi v tomto boji, neustále striehnuť na výpady od brata v zbroji,” začal Igor Matovič svoj úprimný status.

Premiér tvrdí, že vláda by mala v ťažkých časoch ťahať za jeden povraz, a to aj pri nepopulárnych rozhodnutiach. To však podľa neho ide iba vtedy, keď je jednotná. Šéfovia strán by si tak mali uvedomiť jedno: “Teraz nejde o percentíčka popularity kohokoľvek z nás, ale naozaj o životy a zdravie najmä tých najzraniteľnejších z nás.”

Igor Matovič sa v rámci dlhšieho textu ospravedlnil za to, že “zbytočne späť reagoval na každý podpich pod rebro”, čo vraj nemal robiť. Na jednej strane je podľa neho dobré, že ľudia vedia, čo sa v koalícii deje, pretože im bolo prisľúbené otvorené vládnutie, na tej druhej však ľutuje, že si nezahryzol do jazyka a nenechal národ, aby si utvoril názor na veci sám: “Ospravedlňujem sa za svoje konanie, prepáčte.”

Na záver statusu premiér však predsa len potichu hodil koaličným partnerom pomyselnú rukavicu: “Ako ďalej? Dohoda znie, že od dnešného dňa, ak bude chcieť niekto verejne spochybňovať rozhodnutia svojich koaličných partnerov, tak im to najprv povie do očí na koaličnej rade, presne tak, ako sa na dobrú a funkčnú rodinu patrí.” Takéto konanie by vraj malo vrátiť nielen “zdravie” našej vláde, ale aj, ako Matovič dúfa, aj úprimné priateľstvo do jeho vzťahu so šéfom SaS Richardom Sulíkom.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Facebook/Igor Matovič | Foto: Facebook/Aktuality.sk, Igor Matovič, Instagram/refreshersk