Každý vodič určite pozná ten nepríjemný pocit, keď mu na palubnej doske zasvieti kontrolka signalizujúca stav paliva v nádrži. Zase treba ísť natankovať, čo nie nijaký problém. Teda nebol by, ak by nás stálo natankovanie plnej nádrže pár centov ako vo Venezuele!

 

Tým sme nadhodili, kde je najlacnejší benzín na svete. Za liter benzinu by ste zaplatili v prepočte necelý cent. Päťdesiat litrová nádrž by vašu peňaženku vyšla na závratných päťdesiat centov, dokonca niečo by vám vydali.

Na Slovensku to ale také ružové nie je a v súčasnosti sa cena za jeden liter benzínu pohybuje nad hranicou 1,30€, teda identickú nádrž by ste naplnili za 65€, inak povedané, za dvojdňový príjem človeka pracujúceho za 4€ na hodinu v osemhodinovej prevádzke.

Na základe údajov zverejnených na stránke www.globalpetrolprices.com sme vytvorili graf zaoberajúci sa cenou benzínu vo svete, ktorý zahŕňa 54 krajín. Zamerali sme sa predovšetkým na tie štáty, ktoré sú z nejakého dôvodu pre Slováka zaujímavé. Len dodáme, že Island s 1,70€/l je “šampiónom”.

Zdroj/Foto: Twitter, globalpetrolprices.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.