Organizácia OKTAGON MMA má podľa slov majiteľa a promotéra Ondreja Novotného za sebou ten najdrahší a zápasovo najkvalitnejší turnaj. Pevnosť Brno bola svedkom celkom jedenástich profesionálnych zápasov, na čele s Karlosom Vémolom a jeho titulovou šancou. 

„Nebolo to zadarmo. Je to silný …syn,“ vravel Vémola hneď po zápase priamo v klietke, keď si aj uvedomoval, že víťazstvo a jeho prvý titul sú doma. Vôbec prvýkrát vo svojej kariére musel bojovať na plných 5 kôl, zvládol to ale bravúrne.

„Čakali sme, že ho ukončíme v prvom kole, ale od druhého kola mi tréner hovoril, nech sa nehrniem. Bol to tvrdý frajer,“ pochválil súpera český bojovník. Bezprostredne v klietke ho vyzval Pirát, ktorý by si o opasok chcel zasúperiť tiež, aj keď zrejme dobre vie, že v 84-ke nemá proti nabitému Karlosovi veľké šance.

Pešta si trúfa na Végha

„Do poloťažkej váhy som mal prestúpiť už skôr, cítim sa v nej silný, rýchly, tvrdý. Nechcem prosíkať o zápas, navyše Karel (Vémola) predo mnou ušiel do strednej váhy, kde sa schováva. Chcem bojovať s najlepšími a jednotkou divízie je momentálne Attila Végh. Touto cestou ho vyzývam,” odkázal Pešta slovenskej legende priamo po zápase v oktagone.

Végh však aj na svojom Instagrame potvrdil, že bez divákov bojovať nebude a ak by mal brať všetky výzvy na zápas, nerobil by nič iné, len by zápasil.

Bonus večera putuje Brichtovi

Čech Leo Brichta známy atraktívnymi súbojmi začal proti krajanovi Matoušovi Kohoutovi opatrne, no akonáhle súper preniesol súboj na zem, začal šliapať na plyn. Niekoľko úderov nasledovala submisia, Kohouta uškrtil technikou rear naked choke za necelé dve a pol minúty. Bilanciu si upravil na 7-3 a získal bonus za výkon večera.

Okrem titulového zápasu vo váhe 84kg sme spoznali aj ďalšieho šampióna, konkrétne piatej série OKTAGON výzvy. Po niekoľkomesačnej drine si po päťkolovom zápase siahli na dno obaja chalani, no víťazom sa stal odchovanec trnavského Spartakus Fight Gymu Roman Paulus.

Tešíme sa, čo všetko si pre nás organizácia OKTAGON MMA pripravila v ďalšom roku 🙂

Foto/Zdroj: TS/ OKTAGON MMA