Zastupujúci minister zdravotníctva a najhorúcejší ašpirant na pozíciu premiéra krajiny Eduard Heger, predstavil v spoločnosti hlavného hygienika Jána Mikasa akési „Veľkonočné desatoro“, podľa ktorého by sme sa počas nadchádzajúcich sviatkov mali riadiť. 

„Uvedomujeme si, že máme veľký počet hospitalizovaných,“ skonštatoval Heger, ktorý ale apeluje na ľudí, že musíme vydržať ešte zopár týždňov, len tak porazíme pandémiu natrvalo.

Konzílium odborníkov predstavilo „Veľkonočné desatoro“, konkrétne ide o súbor desiatich odporúčaní, ktorými by sme sa počas najväčších kresťanských sviatkov mali riadiť.  Predovšetkým je to obmedzenie stretnutí, absolvovanie bohoslužieb virtuálne, vynechanie tradičných oblievačiek a necestovanie medzi okresmi.

Povinnosť nosiť rúško aj vonku v prírode stále platí, navyše nezabúdajte ani na povinnú 8, resp. 14-dňovú karanténu pri návrate zo zahraničia. V celkovej podstate sa nič nemení, nič nesprísňuje ani nič neuvoľňuje, ministerstvo vnútra ale upozorňuje na sprísnené kontroly.

Celá tlačová konferencia

Foto/Zdroj/Video: YouTube