Po brífingu týkajúceho sa oznámenia zákazu vychádzania, ktorý viedol minister zdravotníctva Marek Krajčí s podpredsedom vlády Štefan Holým, sa v miestnosti objavil stratený premiér Igor Matovič. Kde bol počas dôležitej tlačovky a aký má názor na lockdown?

Premiér Igor Matovič sa pred novinármi objavil až po skončení tlačovej konferencie. Ako dôvod svojej neúčasti na nej uviedol to, že sa jej nemohli zúčastniť ďalší predsedovia strán tak sa dohodli, že tlačovku povedie minister zdravotníctva Marek Krajčí. Súhlasil však s odpovedaním troch otázok od zvedavých novinárov, ktorých zaujímal jeho názor na schválený lockdown. “Považujem to za svoj prehratý boj. Mesiac a pol som upozorňoval, že ak nebudeme plošne testovať, čaká nás lockdown,” uviedol na úvod premiér a považuje to za utrpenie len pre to, lebo niekto nebol schopný nakúpiť dostatok antigénových testov na plošné testovanie.

To, prečo sa predseda vlády Igor Matovič stiahol v tých najťažších časoch do úzadia mnohých zarazilo. Mal totižto pocit zlyhania a žitia akoby cudzieho života namiesto svojho. “Keď bojujete za to, aby ľudia neboli zavretí doma počas Vianoc, ako prežiť ťažké obdobie krízy. A nakoniec máte byť súčasný toho, proti čomu ste bojovali. Prišlo mi z toho vnútorne zle. Potreboval som to zasadnutie vlády opustiť,” odôvodnil svoje rozhodnutie Matovič.

Viac z vyjadrení premiéra Igora Matoviča si pozriete vo videu:

Zdroj: YouTube/ HN televízia