Odišli ste za lepším životom do zahraničia? Cnie sa vám za domovom, no nechcete sa vzdať lepšieho platu? Tak pozor! Slovensko chystá veľký plán obnovy, pomocou ktorého chce prilákať vysokokvalifikovaných ľudí spolu s rodinnými príslušníkmi naspäť domov.

Reč je o národnom reformno-investičnom pláne, ktorý ma po pandémii koronavírusu s pomocou eurofondov reštartovať ekonomiku a životné podmienky v našej krajine. Slovensko to chce využiť aj na prilákanie talentovaných a kvalifikovaných Slovákov pôsobiacich v zahraničí naspäť domov na Slovensko.

V pláne obnovy a odolnosti, ktorý schválila v stredu vláda, sú alokácie vo výške 106 miliónov eur určené na oblasť vedy, výskumu a inovácií a komponentu Lákanie a udržanie talentov.

„Z celkovej alokácie 106 miliónov eur majú prostriedky vo výške osem miliónov eur podporiť a pomôcť navrátilcom zo zahraničia, rovnako tak sú určené na prilákanie vysokokvalifi­kovaných zamestnancov z tretích krajín a ich rodinných príslušníkov a udržanie zahraničných vysokoškolských študentov študujúcich na Slovensku,“ uvádza dnes24.sk vo svojom článku.

Zdroj: dnes24.sk Foto: pixabay