Prípad zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej otriasol celým Slovenskom a dokonca aj zahraničím. Dvojnásobná vražda na Slovensku, ktorá sa mohla stať kvôli reportáži nebohého nemá doposiaľ žiadneho vinníka. Najhoršie to znáša rodina zosnulých a boja sa o ich bezpečie. Najnovšie informácie polície šokovali širokú verejnosť!

 

Polícia SR sa rozhodla v prípade vraždy pre razantný krok! Rozhodli sa, že nebudú v súčastnosti poskytovať akékoľvek informácie v prípade tejto dvojnásobnej vraždy a dokonca ani v prípadoch, ktoré by s danou témou mohli súvisieť. Majú na to svoj racionálny dôvod.

Podľa ich slov sa v poslednej dobe objavilo veľa nezmyslov ohľadne prípadu a oni sa sústreďujú na ich pátranie v prípade vraždy. Na údajné klamstvá a nezmysly odmietajú reagovať a nechcú sa nimi ani zaoberať, prebiehajúce vyšetrovanie je pre nich prioritou. Oddelenie komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru to vysvetlilo pokynom dozorového prokurátora.

Podľa lídera OĽaNO Igora Matoviča je najväčšou prekážkou v prípade nezávislého vyšetrovania dvojnásobnej vraždy reportéra Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny samotný policajný prezident Tibor Gašpar. Vyhlásil to v utorok na tlačovej konferencii.

Zdroj/Foto: facebook