Rodičia školopovinných detí veľmi dobre vedia, o čom je reč – vychovajú svoje dieťa tak, aby bolo slušné a ústretové, nikomu neubližovalo a dobre sa správalo k iným; a potom príde dieťa niekoho, kto má „na háku“, čo z neho vyrastie, zneužije jeho dobré srdce a urobí z neho obeť šikany. Keďže nie sme zvieratá, v škole by zákony džungle typu „zožer, inak bude zožraný“ fungovať nemali, no realita je často iná.

Pálčivá téma šikany sa, zdá sa, bytostne dotkla aj exfarmárky Nikol Fridrichovej. Podľa jej slov sa totiž jej dcéra ocitla v pozície obete práve preto, že nechce nikomu ubližovať. Inak vychované deti to však vnímajú ako slabosť, na ktorú útočia.

Keď to nejde podobrotky, pôjde to pozlotky?

„Ja by som chcela vedieť, čo je toto za sk..venú doj..anú dobu,“ vyjadrila sa Nikol v dnešnom videu. Narážala v ňom nielen na faloš a pokrytectvo jej rovesníkov, ale aj ich potomkov. „Deti v 11-tich rokoch sú hov.dá! Prešť.té viac, než dospelí. Ich matere trávia viacej času na internete, naháňaním chlapov – namiesto toho, aby si vychovávali doma deti.“

„Vychováš si slušné dieťa – tí, čo poznajú moje dieťa, vedia, že je – a nejaké druhé mu bude robiť zle,“ pokračovala spravodlivo naštvaná Nikol, ktorá chce po opakovaných zlyhaniach, keď šikanu riešila „podobrom“, skúsiť to isté, avšak o niečo tvrdšie. „Prídeš slušne raz, dvakrát, trikrát… Žiadna zmena, stále sa to opakuje. Ok, nejde to podobrom, naučím svoje dieťa sa brániť! Rozbije tej p..i nos a potom sa to bude veľmi rýchlo riešiť!“ 

Otázkou je, či tieto verejné vyhrážky nespôsobia dcére viac škody ako osohu. Na druhej strane, Nikol je len matka, ktorá prirodzene bráni svoje dieťa a pravdou zostáva, že školy šikanu často neriešia až do chvíle, kým sa nestane niečo horšie. A potom už býva neraz neskoro.

Zdroj/Foto: Instagram/nikki_fridrich