“Domáca úloha” ako to premiér nazval, nebola, zdá sa, splnená. Na tlačovej konferencii vyzval premiér Igor Matovič Richarda Sulíka a predstaviteľov strany Sloboda a Solidarita k riešeniu koronakrízy. Čas im dal do nedele. 

Všetci čakali, či Richard Sulík zvládne prísť s riešením, ktoré by premiéra Matoviča oslovilo natoľko, že by bol ochotný mu odovzdať manažment pandémie koronavírusu. Ako sa zdá, minister hospodárstva si svoju úlohu nesplnil.

“Status o paličke a pozvánke na pivo, plný klamstiev a zneužívania zúfalstva objektívne zúfalých ľudí. Ako malý nezodpovedný chlapec,” vyčíta koaličnému partnerovi Matovič.

Premiér priznáva, že si myslel, že sa Richard Sulík pochlapí, ale údajne ešte dnes popoludní nemal od SaS žiadny alternatívny plán. “Takže, KONEČNÁ. Keďže pán minister úplne odignoroval legitímne danú úlohu, nemôžu ľudia viac na jeho nekonanie doplácať. Odteraz až do momentu, kým neklesne počet pozitívnych na zanedbateľné minimum, sa už nenechám vyrušovať žiadnym podrazom zo strany SaS. Nebudem sa ním zaoberať, nebudem na neho reagovať,” pokračuje.

“Rišo, teraz budem osobný. Celý čas v politike som Ťa mal vlastne rád. Vždy. Aj keď si si zo mňa robil posmešky, aj keď si huckal svojich ľudí proti nášmu hnutiu. Ja som to nerobil, nikdy. Nikdy sme neurobili nič také, že by sme médiám posunuli informáciu o SaS, ktorá by vám mohla ublížiť. Vy ste to urobili opakovane. Nevadí, čo bolo bolo. Skús, prosím Ťa, odteraz už podrazy voči koaličným partnerom nerobiť. Ničomu to nepomáha, možno vašim percentám, ale verejnému záujmu určite nie. My, tri strany, stojíme v ťažkej chvíli pevne pri sebe, pridajte sa, prosím. Ide o zdravie a životy, skús odteraz pomáhať a neubližuj. Dík,” zakončil svoje vyjadrenie predseda vlády.

Celé premiérove vyjadrenie si môžete pozrieť nižšie:

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič