Poznáte sériu hororových filmov Nezvratný osud? V prvom a najúspešnejšom z nich má hlavný hrdina desivú víziu, že umrie pri výbuchu lietadla spolu so všetkými svojimi spolužiakmi. Vystúpi nasledovaný niekoľkými ďalšími ľuďmi, a lietadlo vzápätí skutočne spadne. Lenže tínedžeri nie sú ani zďaleka zachránení – o pár dní ich jedného po druhom zabije séria bizardných nehôd. Môže sa stať niečo také aj v skutočnom živote? Tých 7 príbehov naznačuje, že áno!

Ak sa má niečo stať, nevyhneme sa tomu ani s veľkou dávkou šťastia. To je aspoň viera pomerne veľkej skupiny ľudí, ktorí ju najčastejšie nazývajú osudom. Svet je, na druhej strane, plný strašných náhod a pravdou zostáva, že mnoho ľudí, ktorí o vlások unikli smrti, dnes žijú spokojným životom. Čomu prisúdite nasledovné skutočné príbehy – náhodám alebo nevyhnutnému údelu?

1. Smrť v plameňoch

Mladá Brazílčanka Jessica de Lima Rohl sa v roku 2013 chystala ísť na univerzitný večierok. Jej priateľ, ktorý sa naň však nemohol dostaviť, ju presvedčil, aby tam sama nešla a počkala na vhodnejšiu príležitosť. Jessica poslúchla a urobila dobre. V ten večer v klube, kde sa večierok konal, vypukol požiar. Zahynulo pri ňom 238 ľudí.

Jessica tak o vlások unikla smrti a bola za to patrične vďačná. Šťastie jej však vydržalo len neuveriteľných 5 dní. Potom zahynula pri autonehode. Jej partner bol v aute s ňou a prežil ju o jediný deň – potom v nemocnici podľahol zraneniam.

2. Prekážal mu detský krik

V roku 2013 otriasol Amerikou príbeh len 5-ročného chlapca z Oklahomy, ktorý sa dostal do oka tornáda, a to ho odnieslo ďaleko od jeho rodičov. Napriek tomu sa mu podarilo prežiť a ukryť sa v ruinách, kde plakal a volal o pomoc.

Tá však neprišla. Namiesto toho ho našiel pes, na ktorého pozemku sa dieťa skrývalo, a ten vyhodnotil chlapcov krik ako hrozbu. Obrovský buldog ho dohrýzol do hlavy a krku. Majiteľ, ktorý tam pribehol, síce psa dokázal od dieťaťa odtrhnúť, bolo však už neskoro.

3. Letecké nešťastia v Texase

Rok 2007 bol v oblasti leteckých katastrof mimoriadne nešťastný. O strašný zážitok mali postarané aj istý otec s dcérou z amerického Texasu, keď počas ich letu začal horieť motor lietadla. Toto nešťastie síce prežili, no už o pár dní sa opäť ocitli v lietadle smrti. Tento let sa im už však stal osudným.

4. Let Air Indiana 216

Letecké nehody športových tímov sú v dejinách zapísané viackrát. Tá z roku 1977 (len päť rokov po smutne preslávenej nehode rugbyového tímu známej ako Zázrak v Andách) sa stala osudnou pre celý tím basketbalistov z Indiany. Výnimkou bol jedine 18-ročný David Furr, ktorý nemal hrať zápas kvôli zranenému členku.

O dva týždne nato mal autonehodu, ktorú zapríčinil opitý vodič. Zomrel pri nej spolu s jeho o dva roky mladším bratom Ronom.

5. Prežila teroristický útok na Dvojičky

Žene menom Hilda Yolanda Mayol sa podarilo oklamať smrť 11. septembra 2001, keď unikla z horiacej budovy Svetového obchodného centra. O dva mesiace zahynula spolu s ďalšími 259 ľuďmi na palube letu číslo 587, ktorý sa zrútil v New Yorku.

6. Obeť streleckých útokov

Jessica Redfield bola nádejná športová moderátorka, ktorá však mala v živote obrovskú smolu na strelecké útoky. Kým z toho, ktorý sa udial v obchodnom dome v Toronte, vyviazla živá, o mesiac na to bola opäť raz v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, a tým bolo mesto Aurora. Stala sa jednou z 12 obetí ozbrojeného útočníka.

7. Zabudnutá preživšia

Snáď najkurióznejším príbehom je ten, ktorý patrí žene mladej menom Ye Meng Yuan. Mala doslova nešťastie v šťastí, keď v roku 2013 prežila pád lietadla. Privolaní hasiči pokryli penou horiace trosky spolu so stále živou Ye. Následne ju prešli svojím autom.

Sledovať nás môžete aj na Instagrame
>>> TU <<<!

Zdroj: Extra.cz | Foto: Facebook, Quora, Twitter, Wikipedia