Talentovaná redaktorka televíznych novín a moderátorka talkshow na Európe 2 sa nebojí vyjadriť svoj názor! Bulvárnych plátkov už má plné zuby, poriadne skritizovala to, ako sa v súčasnej dobe vyjadrujú tieto médiá o ženách – ako by boli len nemysliace veci!

 

Veronika teda silným odkazom pre médiá trafila klinec po hlavičke. Na Instagrame zozdieľala fotku na ktorej je zachytená Celeste Buckingham pri návšteve Bratislavských módnych dní. Fotka bola uverejnená v bulvárnom magazíne, kde sa však namiesto jej talentu či jej komentáru k prebiehajúcej akcii sústredili na niečo oveľa povrchnejšie – celulitídu.

Samozrejme, že aj celebrity sú len ľudia a nie všetci sme dokonalí, je však takéto zosmiešňovanie naozaj vhodnou alebo potrebnou témou na článok? Veronika sa vo svojom príspevku vyjadrila jasne, možno si teda magazíny v budúcnosti rozmyslia, či uverejnia podobný príspevok s takýmto nepekným úmyslom.

K článku sa vyjadrila aj samotná Celeste Buckingham, ktorá si zachovala chladnú hlavu a ukázala obrovskú dávku nadhľadu nad celou vecou. Ženy podľa nej nie sú definované len svojim vzhľadom, ale hlavne svojou osobnosťou. Všetky takzvané ‚nedostatky‘, ju predsa robia tým, kým skutočne je.

Vďaka takýmto článkom ako práve tento sa ženy neustále boja, či sú dostatočne krásne, mladé baby prestanú jesť aby vyzerali štíhlejšie, mladí chlapi si v hlave vytvoria umelú predstavu, ako má ich budúca priateľka vyzerať, ženy sa súdia navzájom a závidia chudšej, dokonalejšej babe, lebo zo všetkých strán sa to očakáva,“ odkázala speváčka. Oba príspevky si môžete prečítať nižšie, sme zvedaví i na váš názor!

View this post on Instagram

Zbieralo sa to vo mne pomaly. Nedávno fotka našej najlepšej tenistky vyhrajúc dôležitý zápas na jednom z najlepších turnajov – a bulvárny plátok komentuje, ako nepatrične vyzerala v bielom obtiahnutom drese. Čo tam po reprezentácii, čo tam po tom aké meno robí Slovensku, čo tam po tom, že je úspešná žena, ktorá si vydrela, čo má. Dôležitý je slimfit. Hovorím si, nebudem to riešiť, zbytočne to živiť energiou. A potom som uvidela tento skvost. Ale – najmä reakciu @celbuckingham naň, a povedala si, áno, takto to má byť. Bez urazeného ega, bez zbytočného hnevu, ješitnosti, zareagovať ako dáma, a navyše dáma, ktorá to má v hlave absolútne upratané. Pred pár mesiacmi som robila v @e2sk rozhovor so Celeste a reakciou na tento článok mi len potvrdila, čo som si dávno myslela – že je to skvelá, vyrovnaná a prajná žena, a že môžeme byť hrdí, že ju na Slovensku máme. Uchytila by sa totiž aj kdekoľvek inde. Rozumiem, že bulvárny svet má svoje pravidlá. Ale verím tiež, že sú aj iné, univerzálne pravidlá. Že ženy sú viac ako telo v drese, či dokonalé stehno. Že rešpekt jeden voči druhému, a jedna voči druhej, je samozrejmosťou. Že keď si ľudia prajú, a vyzdvihujú na sebe pozitíva, dvíha sa aj celková energia. Neviem, ktorý plátok toto napísal, a ani ma to nezaujíma. Pretože my všetci by sme mali zapracovať na tom, aby podobné sexistické výplody nemali dôvod vychádzať. Akú ohavnú bradu, nohu, koleno, či tupé majú mužskí kolegovia @celbuckingham som sa totiž nikde nedočítala. Lebo u nich to predsa nie je dôležité, oni majú hlavu a talent. Verím, že autori/ky, a editori takýchto článkov si raz zvážia, či toto je svet, v ktorom chcú, aby vyrastali ich dcéry. Aj synovia. Lebo veď nakoniec tá “nechutná” celulitída, na rozdiel od našich bulvárnych magazínov, nediskriminuje medzi pohlaviami, a majú ju aj muži. PS: Veľmi podobnú fotku ako tu Celeste mám aj ja. V prípade záujmu, milý bulvár, doručím. Predsa len, o chvíľu sa začína nový týždeň. . . . #adosť

A post shared by Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova) on

View this post on Instagram

Chcela. Teda, nemala som to v pláne, ale keď už sú vidieť moje takzvané “nedostatky” tak aspoň k fotkám niečo poviem aj ja. Keď som mala 17, bojovala som s anorexiou. Keď som túto psychickú chorobu konečne prekonala, tak som sa presťahovala do Ameriky a pribrala nemálo kíl. Keď som sa rozchadzala s mojím bývalým priateľom Matejom, tak som sa dlhšie trápila po rozchode a opäť som schudla. Počas natáčania filmu Bajkeři som kvôli hereckéj role schudla 16 kíl. Tento rok som opať pribrala vďaka plnému pracovnému rozvrhu. A nič by som nezmenila. Celý môj životný pribeh je zapisaný na mojom tele. Vačšina žien má strie alebo cellulitídu, ale nie sú to podľa mňa nedostatky. Je to súčasťou môjho ozajstného ‘ja’. Je to moja genetika, že sa mi neustále mení moje telo a ak mám byť veľmi uprimná, už nie som ženou, ktorá túži po fyzickej dokonalosti, ale tužím po tom, aby som bola dobrým človekom, a aby sme si zmenili vnímanie žien. Dokonalá žena pre mňa je každá žena, ktorá sa snaži byť lepšia každý den. Vďaka takýmto člankom ako práve tento ženy neustále boja, či sú dostatočne krásne, mladé baby prestanú jesť aby vyzerali štíhlejšie, mladí chlapi si v hlave vytvoria umelú predstavu, ako má ich budúca priateľka vyzerať, ženy sa súdia navzájom a závidia chudšej, dokonalejšej babe, lebo zo všetkých strán sa to očakáva. Ale ja som sa už rozhodla. Ja nechcem byť dokonalá. Chcem byť autentická. Chcem byť sama sebou a získať rešpekt a obdiv nie za to, že mám perfektnú postavu. Ale za svoju osobnosť. A to sa vo fitku alebo u lekárky na procedurách nedá kupiť. ❤ #bodypositivity #effyourbeautystandards #loveyourself

A post shared by Celeste Buckingham (@celbuckingham) on

Zdroj/Foto: instagram.com, unsplash.com