Vesmír je nekonečný a bola by to príliš veľká náhoda, keby sme v ňom boli jediné inteligentné stvorenia. Teraz je už viac než isté, že tu nie sme jediní. NASA totižto prišla s prelomovým objavom v slnečnej sústave TRAPPIST-1, ktorá sa nachádza takmer za rohom od Zeme!

Nedávno vydala NASA neuveriteľné vyhlásenie – okolo hviezdy TRAPPIST-1, ktorá sa nachádza “iba” 40 svetelných rokov od Zeme obieha sedem planét, pričom až tri z nich sa nachádzajú v obývateľnej zóne!

Najzvláštnejšie na celom vyhlásení však je, že NASA s ním prišla v čase, keď sa internet doslova prelamuje pod množstvami nepriamych dôkazov o mimozemšťanoch – youtube je plný videí pozorovaní UFO a na svete snáď už neexistuje človek, ktorý by veril tomu, že sme vo vesmíre samy. Chystá sa nejaké nečakané a prelomové odhalenie?

Čaká nás skoré odhalenie?

To, že sa táto sústava nachádza tak blízko však zatiaľ nie je žiadna výhra. Aj s najvýkonnejšími loďami by sme tam leteli desiatky rokov – a povedzme si to na rovinu, technologické zdatnosti ľudstva ešte nie sú na takej vysokej úrovni. Teda aspoň tie, o ktorých sa oficiálne vie.

Ak však zabudneme na všetky prekážky, tak dúfajme, že technologické pokroky budú rýchlo napredovať. A raz budeme schopní prekonať aj rýchlosť svetla, aby sme sa k tejto hviezde dostali skôr ako za 40 svetelných rokov!

Zdroj/Foto: youtube, pixabay