Otázka dobrovoľného ukončenia života domáceho miláčika nie je zaiste príjemnou záležitosťou. Tobôž ak sú starší pes, alebo mačka považovaní za plnohodnotných členov rodiny. Veterinári teraz však vyzradili šokujúcu pravdu o posledných sekundách života štvornohých priateľov ľudí

 

Najťažšia práca veterinárneho lekára nastáva práve vtedy, ak sa chystá utratiť zviera. A práve majitelia domácich miláčikov sa v tejto chvíli nechovajú práve nejzodpovednejšie, prezradil zvierací doktor. 90% z majiteľov zvieraťa, ktoré sa veterinár chystá utratiť, odmietne byť s ním v jednej miestnosti. Posledné chvíle zdeseného domáceho miláčika teda väčšinou vyzerajú tak, že zmätene hľadá svojho pána.

Hillcrestská veterinárna klinika v USA preto varovala všetkých majiteľov domácich zvierat pred ich neuváženým správaním. Jedná sa o najťažšie sa chvíle v ich životoch, no to ich neoprávňuje opustiť štvornohých priateľov v čase, keď spoločnosť milovaného majiteľa potrebujú najviac.

„Ak ste majiteľom domáceho zvieraťa, vo väčšine prípadov je pravdepodobné, že umrie skôr ako vy. Ak alebo keď budete svojho domáceho miláčika brať za veterinárom, aby bezbolestne ukončil jeho trápenie, niečo by ste mali mať na pamäti: boli ste stredom ich vesmíru PO CELÝ ICH ŽIVOT! Všetko, čo poznajú, ste vy ako člen ich rodiny. Zakaždým je to nanič rozhodnutie/deň/čas/udalosť, proti tomu sa nedá namietať, a pre nás ľudí je to devastujúce, keď vieme, že o nich prídeme. Ale prosím vás, NEOPÚŠŤAJTE ICH,“ vystríha renomovaná veterinárna klinika skrz sociálnu sieť.

Zdroj: info.sk Foto: pixabay