Pred pár dňami sme vás zoznámili s programovou ponukou komerčnej Markízy, tá divákov nesklamala, ale ani veľmi neohúrila. Verejnoprávna RTVS ale chystá nové tituly, svetové premiéry ale aj overené české a slovenské klasiky. 

Podľa viacerých divákov je práve ponuka slovenskej televízie tá najpríťažlivejšia. Javí sa ako najsilnejšia za posledné roky a niet sa čo čudovať, čakajú nás ozaj bohaté filmové sviatky.

Tento rok si práve RTVS vylosovala právo vysielať komédiu S tebou ma baví svet, uvidíme ju však netradične, nie na Štedrý večer, ale o deň skôr, 23. decembra.  V podvečerných hodinách odvysiela film Dívka na koštěti.

Počas Štedrého dňa sa môžete tešiť na české rozprávky Dařbuján a Pandrhola, Rozprávky bratov Grimmovcov a Vianočné oblátky. O 19:00 zreprízuje pôvodnú rozprávku z minulého roka Vianočné želanie.

Večer uvedie premiéru domácej rozprávky Čarovný kamienok s hviezdami ako Ady Hajdu, či Kristína Spáčová. Vďaka žrebu získala RTVS aj Pyšnú princeznú, 25. decembra pokračuje vysielanie koprodukčnou rozprávkou Princezná a pol kráľovstva. Na druhý sviatok vianočný uvedie premiéru príbehu Čertovské pero.

Overené klasiky nesmú chýbať

Z českých filmov sa môžete tešiť na Marečku, podejte mi pero! a Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Milovníci historických filmov si prídu na svoje pri pokračovaní výpravnej minisérie Mária Terézia so skvelou Táňou Pauhofovou a Zuzanou Mauréry.

Slovenská televízia nezabúda ani na kresťanské hodnoty Vianoc, tradične prinesie prenosy zo slávnostných bohoslužieb – Polnočná omša 24. decembra, pápežské požehnanie Urbi et orbi 25. decembra a priamy prenos z Novoročnej sv. omše 1. januára. Jednotka odvysiela 25. až 27. decembra aj trojdielny film Dieťa menom Ježiš.

Tak čo, oslovila vás ponuka verejnoprávnej RTVS viac?

Foto/Video: YouTube | Zdroj: oserialoch.pravda.sk