S prichádzajúcimi Vianocami je nám všetkým jasné, že chutné jedlá spojené s najkrajšími sviatkami roka sa nám ponúknu z každej strany. A to môže byť problém pre ustriehnutie si váhy. Tu je ale riešenie!

Pýtate sa ako na to? Jednoduché to veru nie je, ale za to maškrtenie počas sviatkov to naozaj stojí. Musíte si stanoviť tvrdý režim už pred Vianocami a to kombináciou vyváženého jedla s cvičením. Výsledok v podobe zmiznutých kíl na váhe za to stojí, no nie?

Venujte sa aspoň trikrát do týždňa cvikom ako sú horolezecká chôdza do kríža, ktorá pozostáva z pozície v vzpore priťahovaním ľavého kolena k pravej ruke. Následne vrátime späť a vystriedame stranu. Pri každom pritiahnutí vydychujeme a pri návrate do vzporu sa nadychujeme.

Toto opakujte 15-krát, po tri série. Ďalším účinným cvikom je vystieranie a sťahovanie nôh a to v ležmo, nohy pomaly vystierajte a následne na to ich sťahujte späť ku hrudníku. Pri tomto cviku sa vydychuje počas sťahovania nôh. K tomu už len stačí zakomponovať zdravší jedálniček plný rýb, celozrnných potravín, hnedej ryže, ovocia a zeleniny a výsledok sa objaví ešte pred Vianocami. Potom si môžete zamaškrtiť aj na sladkom dezerte!

Foto: pixabay.com