A je to tu. Obdobie, na ktoré sa deti tešia zo všetkého najviac a väčšina dospelých sa ho primerane k tomu desí. Kdesi za polovicou novembra totiž nastáva ten prelom, po ktorom sa z domov začína rozliehať vôňa pečených dobrôt, mestá svetielkujú čoraz viac a všade sa vznáša atmosféra lásky a radosti. Takéto posolstvo Vianoc nesie aj reklama potravinového reťazca Waitrose.

Krátky film nás tentokrát prenesie do akéhosi fantastického stredovekého obdobia. Odohráva sa v malej anglickej dedinke, kde vrcholia vianočné prípravy a všetci z toho majú radosť. Všetci vrátane dievčatka menom Ava a jej roztomilého draka Edgara. Kam však prídu, tam nastanú problémy…

Vianočná reklama 2019

Reklama s názvom Excitable Edgar (z angličtiny vznetlivý Edgar), ktorej krásnu atmosféru podčiarkuje pieseň od skupiny The Bastille, sa snaží vyzdvihnúť pravé hodnoty čarovného sviatočného obdobia – priateľstvo, lásku a odpustenie.

Taktiež poukazuje na to, že všetko, čím si prechádzame, má nejaký zmysel, hoci sa nám tak na prvý pohľad vôbec nemusí zdať. Má v sebe humor aj emócie a jej mottom sú krásne slová: „Show them how much you care.“ („Ukáž im, ako ti na tom záleží/ako sa staráš.“) Isté je, že páčiť sa rozhodne bude nielen malým, ale aj veľkým deťom, ktorými sme na Vianoce tak trochu všetci.

Zdroj: YouTube/John Lewis & Partners | Foto: YouTube/John Lewis & Partners