Mnohé slovenské tváre ostali smutné po tom, čo vláda kvôli pandémii Covid-19 na Slovensku zrušila už niekoľko mesiacov vpred tradičné vianočné trhy. Môžeme sa však naladiť na pravú vianočnú atmosféru v susednom Rakúsku, tam ich nezrušili!

Obľúbené vianočné trhy plné vôní, kolied či chutných dobrôt každoročne prilákajú do miest tisíce domácich i zahraničných návštevníkov. Tohtoročné kvôli druhej vlne pandémii koronavírusu na Slovensku a mimoriadnym opatreniam nám definitívne zrušili.

Vo Viedni sa aj napriek zvyšujúcemu sa počtu nakazených k tomu postavili čelom a prípravy na veľkolepé vianočné trhy sú v plnom prúde. Samozrejme, sa budú konať za prísnych bezpečnostných podmienok závislých ešte od veľkosti miesta trhu a počtu návštevníkov, informovala stanica ORF.

Všetci účastníci trhov v rakúskej metropole však budú musieť mať rúško, zložiť si ho budú môcť len pri konzumácii jedla a nápojov. Dokonca vo Viedni nebude chýbať ani klzisko pred mestskou radnicou, prevádzkované v termínoch od 20.januára do 28. februára.

Je viac než pravdepodobné, že väčšina Slovákov zatúži po pravej vianočnej atmosfére, ktorú doma nedostanú a cez otvorené hranice si odskočia na teplý punč či cigánsku do susedov. Chystáte sa aj Vy?

Zdroj: ORF | Foto: pixabay.com